Офіційно: за яким принципом у Черкасах вимикають світло в будинках
Реклама
На найпоширеніші питання черкащан, які стосуються вимкнень електричної енергії, розповів директор Черкаського міського РЕМ Вадим Трохимець.
За яким принципом відключають електричну енергію, наприклад, в сусідньому будинку вже світиться, а ми протягом дня без електрики?
- Різні будинки можуть бути підключені до різних трансформаторних підстанцій. Диспетчери орієнтуються не на конкретні будинки, а стежать за перевищенням споживання на кожній мережі.
Якщо якісь із будинків не вимикаються зовсім, це свідчить про те, що будинок знаходиться, ймовірно, на тій лінії, з якої живиться об’єкт критичної інфраструктури. Туди світло мають подавати в першу чергу.
Чому відключають завжди одні і ті ж будинки?
- Нині відключення відбуваються згідно із графіками. Зараз це відключення «2 через 4»: тобто 2 години немає світла, 4 години є. Існують об’єкти, куди критично важливо подавати електроенергію. Це каналізаційно-насосні станції, лікарні, хлібозавод.
- Чому в деяких під'їздах одного й того ж будинку є світло, а в інших у той самий час – немає?
-Живлення електроенергії на цей будинок може подаватися з однієї підстанції, але з двох різних трансформаторів. І в момент відключення лінії під напругою може бути якийсь один із трансформаторів. Через це й маємо ситуацію, коли півбудинку зі світлом, решта – ні.
-Чому в під’їзді світло горить, а в квартирах його немає?
- Під’їзд може бути заживлений із двох секцій силових трансформаторів. Один із трансформаторів може працювати, а інший бути без напруги.
-Чому не можна прибрати із графіку погодинних відключень конкретний будинок, у якому, для прикладу, стоять електричні плити?
- Під час відключення припиняється подача живлення до всіх об’єктів інфраструктури, які під’єднані до цієї енергетичної гілки.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter