Олег Ляшко на Черкащині: "Більше кіз та корів у селах – менше свиней при владі!"
Реклама
У Черкасах та Геронимівці 25 квітня побував лідер Радикальної партії Олег Ляшко. Зі своєю командою він завітав до дитячого будинку, спорткомплексу "Манеж" та центру тваринництва "Прогрес". Політик висловив стурбованість проблемами соціальної незахищеності дітей, які зростають без батьків, проблемами в галузі спорту, а також підприємництва, й пообіцяв свою підтримку.
Так, спочатку головний радикал країни приїздив до малят та колективу "Черкаського будинку дитини".
"Я сам виховувався в дитячому будинку із двох до семи років. Вкрай важливо, щоб діти, особливо, які не мають батьків, були доглянутими й нагодованими. Ваша робота надзвичайно важлива, тому що ви допомагаєте дітям отримати турботу, любов, підтримку. Хочу подякувати дівчатам, адже в основному саме дівчата працюють на такій тяжкій роботі. Ми беремо ваш заклад під опіку, обіцяємо й надалі підтримувати й допомагати. Ви знаєте, що дитячі спогади - найяскравіші. Дуже важливо, щоб дітки, коли виросли, згадували лише найкраще. І щоб вони поверталися до вас, так як я повертаюся до свого дитбудинку на Чернігівщині, й дякували за те, що їм допомогли стати людьми", - сказав Олег Ляшко.
Він пообіцяв, що його команда в обласній раді добиватиметься виділення додаткових коштів на переоснащення Будинку дитини.
Політик переконаний, що перш, ніж закрити в Україні всі інтернати, варто сто разів подумати про наслідки, адже більшість українського населення перебувають на межі бідності, прогодувати дитину зараз мають можливість не всі й біологічні батьки, більшість із яких або на заробітках закордоном, або мають копійчану зарплату. До того ж мало людей, які готові взяти дитину з вадами. Насамперед, за словами політика, в країні потрібно розвинути економіку, щоб кожна сім’я могла повноцінно жити й мала змогу виховувати не лише своїх діток, а й брати під опіку малят з дитбудинків.
"Коли ти виходиш і нікому не треба - ні житла, ні рідних, ні роботи – і таких тисячі, хто їм допоможе? Перший мій закон, який я ініціював, коли став депутатом, був про посилення гарантій для дітей-сиріт. Але ж гарантії є, однак, грошей немає у бюджеті, чому й говоримо про підвищення економіки. Це ключ до всього. Коли хтось обіцяє завтра зарплати пенсії – неможливо їх дати, коли бідні", - сказав Олег Валерійович.
Під час зустрічі політик підписав грамоти "За сумлінну працю" та вручив їх медсестрам, лікарям та вихователям закладу. Також, за традицією, кожна представниця прекрасної статі отримала від Олега Ляшка троянду.
"Щоб тут працювати, треба мати велике серце й нести серйозну відповідальність. Кожен із вас заслуговує на грамоту, і не лише на неї, а й на повагу держави й нормальну зарплату. І я це вам гарантую, тому що ніхто краще мене не знає вашу роботу. Хтось десь у теплі, а хтось із золотою ложкою в роті, а дехто має можливості навіть не нульові, а нижче плінтуса", - сказав радикал.
Працівники дитбудинку, зі свого боку, подякували за ліжка й ванну, яку їм подарувала команда партії, й вручили гостеві також дарунок - ляльку, виготовлену власноруч дітками закладу.
Олег Ляшко: "Я цей подарунок поставлю в себе кабінеті. Він мені буде нагадувати про зустріч із вами"
Опісля політик вирушив до Черкаської обласної спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву на відкриття бігової доріжки, на будівництво якої за ініціативи Радикальної партії із субвенції державного бюджету виділили 1 млн 400 тис грн.
Як розповіла головний бухгалтер установи Лідія Ратушна, кошти на це були виділені в грудні 2017-го року, і вже 17 січня чемпіонат області проводили на оновленій доріжці. Зараз же скоріше формальне відкриття.
Стан доріжки до реконструкції. Фото зі сторінки Олега Ляшка у "Facebook"
"В області немає такого спорткомплексу, який би міг забезпечити спортсменам повний цикл тренувань. Коли спортсмени приїжджають на змагання, то там на них чекають інакші умови - це створює їм дискомфорт. Для того, щоб гідно виступати, умови тренувань мають відповідати умовам проведення змагань. Для нашого спортивного комплексу створюють такі умови, щоб спортсмени не лише від нас не їхали, а й для того, щоб вони приїжджали сюди", - сказала заступник начальник управління сім’ї, молоді та спорту в Черкаській ОДА Катерина Коваленко.
За її словами, окрім доріжки, в закладі облаштували й нову стрибкову яму, адже попередня була вужчою й тому спортсмени, які стрибали за 7 метрів, якщо стрибок був не вдалий, - могли травмуватися, адже «врізалися» прямо в стіну.
"У липні минулого року ми сюди приїхали, побачили, що тут нічого не робилося років 30-40. Була стара доріжка, така, як горби у верблюда. Ми пообіцяли зробити нову, щоб спортсмени мали змогу нормально тренуватися", - сказав Ляшко.
У цьому ж році запланований ремонт стадіону, на це потрібно 8 млн грн. Перший транш - 2 млн грн, за словами лідера Радикальної партії, буде у травні. Він попросив уже тоді негайно розпочати роботи, щоб восени (у вересні-жовтні) разом відкрити стадіон.
"Я хочу, щоб ви не вилазили звідси – із спортивних закладів, це і вам добре, і вашим батькам, які радітимуть за ваші рекорди, і всій Україні. Від вас мені треба лише одне – щоб ви радували усіх результатом. Не пийте, не куріть, ні в якому разі не споживайте наркотики, бо зніму доріжку й віддам тому, хто почує мене", - жартує Олег Ляшко.
Спір Олега Ляшка зі спортсменами, хто вийде у фінал Ліги Чемпіонів, який відбудеться вже в травні в Києві
Насамкінець лідер Радикальної партії подякував вихователям спорткомплексу, адже, за його словами, це люди, які віддають своє серце й душу заради результату, й отримують за це неймовірно низькі зарплати.
Згодом Олег Ляшко завітав до Черкаського обласного виробничо-наукового об’єднання з племінної справи і прогресивних технологій у тваринництві "Прогрес", де залишилися всього 24 бики зі 130. Керівники установи розповіли, що цей центр один із самих сучасних в Україні, але він не задіяний повністю. Україна виготовляє значно менше молока, ніж повинна, у країні - дефіцит корів.
"Ми завозимо продукцію з Молдови, Польщі, Білорусі й інших країн, але маємо самі експортувати. До 5 млн тонн молока мінімум!", – наголосили в установі.
Екскурсія центром
Під час зустрічі з громадою Олегові Ляшку представили жителя села Глушки, що в Корсунь Шевченківському районі, Ігоря Усика, який "із нуля" без державної підтримки створив господарство, продукцією якого смакують навіть у Німеччині. На власній фермі "Кізонька" він тримає 55 кіз.
Бринза від підприємця Ігоря Усика
Олег Ляшко переконаний, що це завдання держави – підтримувати таких підприємців. Власні виробництва мають бути в кожному селі та місті.
"Ми підтримуємо вашу вкрай важливу роботу й пропонуємо ту політику, яка дасть можливість, щоб наші діти корів бачили не на картинках і в музеях, разом із динозаврами, а в реальному житті, як це було колись. Сьогодні одна з основних проблем – це споживання пальмової олії, якою травлять українців, а селяни не мають змогу продавати свою якісну молочну продукцію. Ми пропонуємо заборонити пальмову олію. Друге – відновити державні програми підтримки тваринництва. Мінімум 5 тисяч грн. дотацій на кожну корову в сільському дворі. Наслідок того, що ціна на молоко є мізерною, - люди просто вирізають корів. Ми пропонуємо державні програми підтримки тваринництва. Третє - запровадження аграрно-сировинного збору на зерно, яке вивозять з України. Пропонуємо Законом передбачити на кожен гектар орендованої землі – одну корову. Орендуєш тисячу гектарів землі - постав ферми, тисячу корів тримайте. А, щоб було вигідно вкладати кошти в це, побудував – 30-50% має повернути держава", - розповів про політику партії Олег Ляшко.
Він наголосив, що конкуренцію молоку складає дешева пальмова олія. Україна встановила рекорд по імпорту м’ясної продукції за останні п’ять років.
"Чому? Тому що багато свиней при владі – і мало в селі. А наша політика - дотації на корів, державна підтримка фермерів, відновлення поголів’я й обов’язок тих, хто орендує землю – зводити ферми. Більше кіз та корів у селах – менше свиней при владі!", - сказав Олег Ляшко.
Насамкінець лідер Радикальної партії нагородив представників обласного виробничо-наукового об’єднання з племінної справи і прогресивних технологій у тваринництві “Прогрес» й висловив подяку їм, а натомість отримав подарунок, так би мовити, символ.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter