Патрульним дозволили використовувати електрошокери: чи користуються ними вже черкаські правоохоронці?
Реклама
На початку листопада Уряд дозволив поліцейським використання електрошокерів. Нещодавно закупили вже першу партію – 200 штук. Надалі планують закупити ще декілька тисяч електрошокерів, аби в кожному патрульному екіпажі він був. Черкаські патрульні поки що не отримувала таких тайзерів.
Про це в коментарі виданню Zmi.ck.ua повідомила речниця патрульної поліції у Черкаській області Ольга Пінчук.
Вона додала, що наразі патрульні в Черкасах та області користуються стримувальними засобами згідно зі ст. 45 ЗУ Про НПУ "Застосування спеціальних засобів" поліцейський для забезпечення публічної безпеки і порядку застосовує спеціальні засоби, визначені цим Законом.
Черкаські патрульні мають такі спеціальні засоби:
1) кайданки та інші засоби обмеження рухомості;
2) гумові та пластикові кийки;
3) засоби, споряджені речовинами сльозогінної та дратівної дії.
Як повідомляла пресслужба патрульної поліції в Черкаській області, пристрій "TASER X2" можна застосовувати як дистанційно, так і контактно. Він має ліхтарик, подвійний лазерний приціл, запобіжник, перемикач дуги, дисплей, годинник з батареєю і систему журналу, яка реєструє усі події й імпульси. Дані з нього можна завантажити через USB до комп'ютера та прослідкувати усі випадки його застосування. Це одна з останніх розробок. На відміну від попередньої моделі, в цій є можливість здійснення двох пострілів, а не одного.
Контактна дія та дистанційна дія - може бути застосований в різних ситуаціях, в залежності від обстановки та інших аспектів, в тому числі тактичних.
Менш шкідливий для здоров’я, ніж більшість інших спецзасобів. Струм має менш травматичну дію для зупинки правопорушника, ніж гумовий кийок чи газовий балончик. Звісно, електрошокер не замінює вогнепальну зброю в випадках з найвищим ризиком небезпеки для життя поліцейського та інших осіб. Використовувати цей прилад будуть патрульні поліцейські, які пройшли відповідне навчання.
Законність використання приладів: п. 6 ч. 3 ст. 45 ЗУ "Про Національну поліцію" електрошокери дозволені використовувати для:
1. Відбиття нападу на поліцейського, іншу особу та/або об'єкт, що перебуває під охороною
2. Для відбиття нападу тварини, що загрожує життю і здоров'ю особи чи поліцейського.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter