Підприємці-початківці з сіл Черкащини та Вінниччини можуть отримати 50 тисяч на реалізацію свого проєкту
Реклама
Початок конкурсу мікрогрантів для розвитку малого підприємництва «Село. Кроки до розвитку» в межах проєкту «Розвиток села та протидія пандемії COVID-19 через сприяння росту малого та мікропідприємництва» оголосили вчора, 12 лютого, під час прес-конференції в Черкаській обласній філармонії.
Проєкт «Розвиток села та протидія пандемії COVID-19 через сприяння росту малого та мікропідприємництва» реалізується Благодійним фондом «МХП - Громаді», який працює на територіях присутності МХП, у партнерстві з Агенціями регіонального розвитку Вінницької та Черкаської областей.
Він став одним із дев'яти проєктів-переможців з 20 областей України. Відповідно до поданої заявки внесок "МХП - Громаді" становить майже 700 000 грн. Ще понад 820 000 грн надають партнери. У межах проєкту оголошується конкурс мікрогрантів «Село. Кроки до розвитку», який передбачає навчання для близько 100 підприємців-початківців із сільських населених пунктів Вінниччини та Черкащини, 24 з яких отримають фінансування в розмірі до 50 тис. грн.
«Ми надаємо фінансову підтримку для того, щоб початківці-підприємці започаткували свій бізнес і свою ідею перетворили в реальний бізнес, який принесе як податки в місцеві бюджети, так і створить нові робочі місця і населення буде самозайнятим», – сказала Катерина Лісіченко.
Для допомоги написання бізнес-планів та їхньої реалізації 23 лютого стартує онлайн-навчання, яке складається із шести модулів. На ньому учасників конкурсу будуть навчати писати бізнес-плани, прораховувати всі ризики започаткування власного бізнесу.
«Навчання зможуть пройти всі охочі. Ми очікуємо сто та більше учасників, які захочуть узяти участь та будуть навчатися створювати свої бізнес-ідеї. Навіть якщо особа не пройшла онлайн-навчання, вона все одно може подати аплікаційну форму та реєстраційні документи й стати учасником, однак під час відбору перевага надаватиметься саме тим, хто пройшов навчання», – сказала Катерина Лісіченко.
Унікальність цього проєкту полягає в створенні сталого партнерства і адаптації сталих моделей бізнесу до умов викликів підприємницької діяльності на селі. Менторська підтримка учасників, допомога та супровід у написанні бізнес-планів в громадах та консультування щодо налагодження сталого партнерства створить сприятливе середовище для ведення бізнесу в сільській місцевості, мобілізації громадян та появі перших кроків для посилення економічного зростання їхнього майбутнього.
«Ми по своїх проектах бачимо, що є така когорта людей, які хочуть відкрити власну справу або посилити її, але їм не вистачає мотивації або розуміння, де брати ресурс. Якщо їм показати, що є можливості, і їх можна досягти через навчання, оформлення бізнес-планів, вигравання фінансування, це їх надихає далі рухатися. І я сподіваюсь, що цей проєкт дасть велику підтримку сільській місцевості», - зазначила директорка Черкаської агенції регіонального розвитку Любов Ропало.
У результаті реалізації проєкту планується зниження рівня сільських мігрантів та втілення перших кроків для підвищення рівня економічного зростання в сільських громадах. У сільській місцевості збільшиться кількість успішних історій та прикладів підприємництва, що дозволить популяризувати мале та мікропідприємництво серед інших. Мікро та малі бізнеси стануть основою сталого розвитку сільських громад. Громади будуть більш сталі, спроможні і самодостатні, зможуть забезпечувати вирішення своїх соціальних проблем та задовольняти потреби своїх мешканців.
«Незважаючи на те, що «МХП – Громаді» вибрав напрям підтримки розвитку малого та середнього бізнесу, без партнерства на місцевому рівні ці результати досягти не вдасться. Ми хочемо, щоб уся ця робота проводилась у партнерстві влади та бізнесу і була корисна для тієї громади, на території якої вона відбувається», – зазначила координаторка ПРООН в Черкаській області Анна Бабкова.
За словами комунікаційного менеджера проєкту Альони Рослякової, для того, щоб донести інформацію до молодих підприємців, потрібно чітко співпрацювати з головами ОТГ, старостами, з центрами зайнятості, з онлайн-просторами тощо.
Заявки на конкурс можна подати до 21 лютого за покликанням https://cutt.ly/bkA3xzJ. До 31 березня приймаються заповнені аплікаційні форми, які слід надсилати на електронну адресу [email protected]
Ініціатива реалізована у межах спільного проєкту Уряду Швеції та Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні «Посилене партнерство для сталого розвитку».
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter