Реклама
Реклама
06.02.15 14:30

"Підрізають 18-річні хлопчики на Москвичах", - черкаський водій


Реклама
 
Мабуть, багато водіїв потрапляли у неприємні ситуації із провокаторами на дорозі, тобто автоводіями, які підрізають, обганяють, вичавлюють смугу для себе, витісняючи інший автомобіль. Намагаючись випередити автомобілі, що стоять у заторі на дорозі, водії відходять і від моральних принципів, і від правил дорожнього руху, інформують Вечірні Черкаси.
 
Такі водії поділяються на дві категорії: одна – порушники мимоволі (порушив ненавмисно, відволікся від керування та не помітив інший автомобіль) і друга – нахаби, які ставлять себе вище від інших учасників дорожнього руху.
 
«Підрізають 18-річні хлопчики на Москвичах»
 
Черкащанка Ольга намагається бути чемною й толерантною водійкою. Сіла за кермо вже за 50, має п’ятирічний стаж водіння.
 
– Особисто для мене на дорозі страшні хлопчики 18 років, які сидять у розбитому «Москвичі» чи «Жигулі» і тиснуть на газ. Мене підрізали на мосту по проспекту Хіміків, я чемно відстала і перечекала та й поїхала у справах, – поділилась своєю пригодою на дорозі черкащанка Ольга. – Вони навіть не підрізали мене, вони суто підтискали кілька разів. Якби один раз це було, то можна було б подумати, що об’їжджають яму…Хто його знає, що в головах у тих хлопців. Мабуть, вирішили, що машина маленька, жінка вже не молоденька, можна й надавить…
 
Черкащанка говорить, що й раніше були подібні ситуації і виправдовує такі підрізання поспішністю, мовляв, підрізав і умчався. А от у останньому випадку це робилося свідомо і з певною метою. Говорить, що номер запам’ятала, але подарований ще в листопаді дітьми відеореєстратор все не мала часу встановити.
 
– А тепер поставлю все – і парктронік, і відеореєстратор. Життя робить нам підказки, а тому треба убезпечуватися різними засобами, адже сьогодні їздити не зовсім безпечно. У нас дороги страшні. І на тому ж мосту по Хіміків яма на ямі і я мушу їхати по зустрічній… Конфліктів із даівцями не маю, але автоінспекторів я і не бачу ніде на дорогах… Можливо, вони патрулюють там, де більше порушень, – зауважує жінка.
 
Ольга додає, що жінки-автоводійки солідарні між собою, а тому ведуть себе делікатно й толерантно, поступаючись одна одній, пропускаючи й допомагаючи.
 
Як вплинути на таких водіїв
 
Приїзд автоінспектора – гарантія успішного вирішення конфлікту
 
- Згідно із нормами чинного законодавства, скласти протокол про адміністративне правопорушення працівник ДАІ може лише при особистому виявленні правопорушення, – зазначив заступник начальника – начальник відділу ДПС, підполковник міліції Олег Ткаченко.
 
Заочне провадження має силу, наприклад, у Німеччині, в ситуації, якщо «бабуся» стала свідком, коли водій проїхав на червоний сигнал світлофору. У такому разі вона телефонує в поліцію і там перебачено покрання за це, навіть передбачено певну виплату із суми штрафу для такого свідка.
 
Олег Ткаченко пояснив, що для притягнення водія до відповідальності за подібне порушення необхідно складання адміністративного протоколу. Тобто працівник ДАІ повинен особисто виявити дане порушення та скласти адміністративний протокол відносно водія-порушника (при цьому Правила дорожнього руху чітко визначають, які дії кваліфікуються як створення аварійної ситуації), та в обов’язковому порядку долучити до нього пояснення свідка, тобто водія, якому ця аварійна ситуація була створена.
 
Допускається складання адміністративних матеріалів за даними відеореєстратора, коли працівника ДАІ викликали на місце, де вже перебувають обов’язково дві сторони конфлікту. У будь якому випадку інспектор несе відповідальність за достовірність обставин, викладених у протоколі. В зв’язку з чим протокол не може бути складеним у випадку, коли скаржник надає до підрозділу ДАІ лише відеозапис порушення та просить покарати порушника. Певною мірою це може бути монтаж, зведення рахунків, виникає проблема у встановленні чіткого терміну часу, дня, коли це відзнято, а також у встановленні особи водія, який на той момент перебував за кермом. І навіть у суді винуватець може вказати, що в такий то час, як зазначено у протоколі, він знаходився наприклад в Золотоноші, і ніяк не міг їхати по бул. Шевченка в Черкасах.
 
Запис відеореєстратора часто рятує людей. Адже всі ми люди, бувають неприязні стосунки, а насправді порушення не було.
 
- Була така ситуація, коли водій тролейбуса писала скаргу про те, що водій сімки неодноразово створював їй аварійну ситуацію. Як пізніше з’ясували, власником сімки був її колишній коханий, а коли вона дала йому відкоша, він вдався до таких дій. Але у розмові з іншим учасником конфлікту, чоловік указав, що навпаки, це жінка тролейбусом його «переслідує» і він ні в чому не винен. Зійшлися на тому, що відрегулювати конфлікт можна лише встановивши відеореєстратори, навів як приклад Олег Ткаченко.
 
Автоінспектори радять усім автовласникам встановлювати відеореєстратори, адже вони рятують від багатьох конфліктних ситуацій, які можуть статися на дорозі.
 
Так, коли на пустому перехресті зіткнулися дві автівки, в яких перебували тільки водії, а пізніше з’ясувалося, що в кожного з водіїв є по кілька свідків. І одні говорять одне, а другі – інше. Запис із відеореєстратора зміг би довести правоту або провину однієї зі сторін.
 
Цифра
 
2014 року на території області інспектори ДАІ зафіксували 93 випадки створення аварійної ситуації, за 2015 рік – чотири. Найчастіше це такі порушення, як різке гальмування перед авто, підрізання, небезпечне маневрування по смугах руху.
 
Буква Закону
 
Ст. 122 ч.4 Кодексу Україні про адміністративні правопорушення – порушення, що спричинили створення аварійної обстановки, а саме: примусили інших учасників дорожнього руху різко змінити швидкість, напрямок руху або вжити інших заходів щодо забезпечення особистої безпеки або безпеки інших громадян, що підтверджені фактичними даними, а саме: поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, свідків, показань технічних приладів та засобів фото- і відеоспостереження та іншими документами.
 
Відповідальність
 
Штраф від 680-850 грн. або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року. Рішення, як покарати такого порушника, приймає суд.
Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

03 листопада 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
17:11
На Городищині відкрили полювання на лисицю та копитного звіра
15:50
У Черкасах п'яний водій в'їхав у припарковане авто
13:16
Черкаський штурмовик виконуватиме нові обов'язки
11:08
На Черкащині захисники збили 2 БпЛА 
09:01
На Золотоніщині водій у стані сп'яніння збив на смерть неповнолітнього мотоцикліста 
02 листопада 2024
15:57
На Черкащині нетвереза водійка в'їхала в дерево: постраждала пасажирка
13:21
На Черкащині працювали сили ППО: є пошкодження 
12:53
У Черкасах зіткнулися автомобілі
11:52
У Черкаському районі одне із підприємств викидало тушки свиней на землях сільськогосподарського призначення 
09:28
У Черкасах команда Табурця поповнилася радником з питань ветеранських політик
01 листопада 2024
20:04
В Умані розпочався опалювальний сезон
19:24
У Черкасах одне із модульних укриттів пограбували
18:28
На війні загинув військовий зі Шполянщини
17:19
У жителя Умані виявили лептоспіроз 
16:16
Жовтий рівень небезпеки: на Черкащині прогнозують вітер
15:38
Двоє черкащан проведуть 10 років за ґратами за торгівлю наркотиками 
14:35
Черкаські енергетики отримали два вантажні автомобілі 
13:03
На Черкащині чоловік "вибивав" гроші з дружини зниклого військового та погрожував вбити їхню дитину
12:04
У Золотоноші внаслідок ворожої атаки пошкоджено щонайменше 10 багатоквартирних будинків (ФОТО)
11:25
На Черкащині неповнолітні до смерті побили чоловіка 
10:44
У поліції розповіли подробиці нічної ворожої атаки на Черкащину (ФОТО)
10:13
Черкащанка здобула перемогу всесвітньої гімназіади