Підвищена температура - не екстрений виклик: медики черкаської "швидкої" перевантажені
Реклама
На сьогодні в Черкасах та області фіксують зростання випадків захворюваності на ГРВІ та COVID-19, медики намагаються виїжджати на всі виклики, однак "екстренка" перевантажена непрофільними викликами. Бригади працюють з великим навантаженням, а значна кількість звернень на "103" не стосується екстреної медичної допомоги.
Про це повідомляє пресслужба КНП "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф".
Звернення, що не мають екстреного характеру, мають бути перенаправлені до сімейного лікаря. Екстрена медична допомога виїжджає у критичних і дійсно невідкладних випадках.
"Раніше працівники швидкої йшли назустріч своїм пацієнтам і виїздили на неекстрені виклики. Зараз же, в зв’язку з величезним навантаженням на службу, було прийнято рішення діяти відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 16.12.2020 № 1271. А це означає, що "швидка" виїжджає у випадках, коли є безпосередня загроза життю та здоров’ю людини. Тож просимо зрозуміти, що підвищення температури – не належить до категорії критичних чи екстрених викликів. У таких випадках обов’язком диспетчера є порадити звернутися пацієнту в поліклініку для назначення подальшого лікування", - зауважує речниця КНП "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" Ірина Назарок.
Пацієнтів просять із першими ознаками хвороби звертатися до своїх сімейних лікарів, з якими укладено декларації. У разі відсутності таких, потрвбно звернутися в кабінет невідкладних станів, який розташований у поліклініці. Бригади швидкої зараз надто перевантажені викликами.
"Будьте свідомими, подумайте про людей, які живуть з вами поряд і в цю хвилину дійсно потребують екстреної допомоги. Адже це дійсно жахливо, коли людина викликає швидку на "втратив свідомість", "судоми" або "гострий біль у грудній клітці", а всі бригади зайняті на непрофільних викликах", - каже Ірина Назарок.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter