Подружжя черкащан розвиває плодоовочевий кооператив (ФОТО)
Реклама
Низку сортів яблук та груш вирощує родина Пащенків у Городищі. Минулоріч вони заснували сільськогосподарський кооператив "Яблуневий цвіт. Городище".
Про це повідомляє пресслужба Черкаської ОДА.
Тут подружжя Сергій та Світлана займаються садівництвом та овочівництвом. Мають яблуневий інтенсивний карликовий сад на підщепі М9, на 300 саджанців, смородиновий ягідник на 200 кущів. Навесні посадили ще 400 саджанців яблук та груш. Кажуть: неабияк люблять садівничу справу та мають безліч планів на майбутнє.
"Перший рік нам було справді тяжко. Саджанці доводилося поливати вручну з водойм, – розповідає Сергій. – А потім ми зробили свердловину та встановили обладнання для крапельного зрошення. Відтоді ми лише контролюємо цей процес. Таку систему придбали за кошти обласного та районного бюджетів, виділених у межах Програм підтримки кооперативів. Зокрема 115 тис.грн, з яких 75 тисяч із обласного бюджету".
Загалом же за ці кошти, розповідає подружжя, закупили саджанці, а також насос з гідроакумулятором, плуг, оприскувач, роторну косарку, мотоблок із причепом, бочки для поливу та ін.
"На жаль, люди не вірять, що можна одержати таку фінансову допомогу, – говорить Сергій. – Із часом почали цікавитись, розпитувати. Деякі бажають спробувати щось схоже. Уже й саджанці в нас почали купувати".
Нині ж господарі “Яблуневого цвіту” мають в обробітку 2 га землі, хочуть приватизувати додаткову частину поряд, аби розширювати садок. Окремо орендували ще 40 соток для розведення кісточкових дерев, а саме: черешні, персика. Мають на меті зайнятися й бджільництвом.
"Плануємо звичайно розширюватись, – розповідає пані Світлана. – Маємо для цього бажання й сили. Ми взагалі б хотіли в майбутньому створити тут таку собі зелену садибу й розвивати зелений туризм".
Проблем же з реалізацією плодів не вбачають, адже людям цікавий натуральний продукт. Уже зараз садок плодоносить. У цілому на 3-ій-4-ий рік повинен сповна. У результаті, кажуть, матимуть змогу з 1 га збирати 15 т яблук. Нині ж родина Пащенків переймається питанням зберігання плодів. Ідеальними для цього є сендвіч-панелі, приміром, на 20 т із клімат-контролем, що хочуть згодом придбати.
“Наше ж завдання поінформувати людей про таку можливість реалізації. Натепер в області вже більше десяти плодоовочевих кооперативів. І це, переконаний, не фініш. Загалом же 128 кооперативів різних напрямів створено на Черкащині. І завдяки коштам обласного бюджету, які виділяють у межах Програми підтримки кооперативів, допомагаємо стартувати. Цьогоріч на реалізацію Програми виділили 2 млн грн”, - розповів т.в.о. голови ОДА Тараса Висоцького.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter