Поїхали працювати, а опинилися за ґратами: черкащани потрапили на гачок шахраїв
Реклама
Двоє товаришів Юрій і Валерій поїхали до Туреччини працювати на вантажному кораблі, натомість уже понад чотири місяці перебувають у СІЗО Греції, де їх звинувачують у торгівлі людьми. Чоловікам загрожує 25 років позбавлення волі.
Про це повідомляє in.ck.ua.
"Роботу за кордоном чоловкові запропонував знайомий. Поїхали разом із другом в Туреччину. Жили там, їм все оплачували. Потім почали цікавитися, коли вийдуть у рейс. Їм відповідали, що це відкладають, але незабаром все вирішать. За усною угодою вони мали перевозити товар із Туреччини в Італію. Коли врешті вони вийшли в море, то вже на судні побачили, що замість товару везуть багато людей, іранців. А потім на другу добу корабель покинув капітан. Через певний час на судні відмовили мотори, почався шторм, і чоловік натиснув "SOS" - розповіла Вікторія Красюк, дружина Юрія Красюка.
"Сигнал про допомогу подали поблизу берегів Греції – там їх підібрала морська поліція. Після огляду судна українців звинуватили в торгівлі людьми та кинули до в'язниці. Про це родинам заробітчан повідомив перекладач Посольства України в Греції. Чоловікам загрожує 25 років позбавлення волі, до вироку суду вони перебуватимуть у в'язниці шість місяців.
"На допиті їм надали перекладача. Проте документи були грецькою мовою, тому вони не знали і не розуміли, що підписують. У в'язниці, де перебувають наші хлопці, разом із ними понад 20 осіб, які також їхали на заробітки. Дехто з них уже отримав свої вироки і відбуває покарання за злочини, яких не вчиняли", - повідомила Інна Гладченко, дружина Валерія Березкіна.
Обидві дружини писали листи до Посольства Греції, але офіційної відповіді не отримали. Не надали її і журналістам in.ck.ua, лише не для запису порадили родинам шукати гарних юристів у Греції. Жінки заробітчан написали заяву до черкаської поліції.
За словами начальника сектору комунікації ГУ НП у Черкаській області Дмитра Грищенка, наразі відкрите кримінальне провадження по статті 149 Кримінального Кодексу України – це торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини. Проводяться слідчі дії. Зараз ми з’ясовуємо, хто їх направляв на роботу, куди вони їхали – це буде долучено до матеріалів кримінального провадження. Складність полягає в тому, що ми фізично не можемо поки поспілкуватися із Юрієм Красюком і Валерієм Березкіним.
Попри ризики щороку близько 2 000 000 українців їздять на заробітки за кордон. Серед них черкасець Олег Заболотній. Чоловік за чотири роки сезонної роботи побував у Фінляндії та Польщі. Він дав декілька рекомендацій тим, хто тільки планує їхати працювати за кордон.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter