Політична реструктуризація Черкащини: які є потенційні варіанти
Реклама
Про зміну ставлення влади до ситуації у Черкаській області пишуть давно.
Десь про незадоволення Банковою діями черкаської влади пишуть відкрито, частіше — опосередковано , в свій час в ОП прийняли принципові кадрові рішення і посилили президентську вертикаль в регіоні, призначивши на посаду керівника ОВА Ігоря Табурця.
Табурець на посаді «прижився» і навіть очолив рейтинг довіри серед місцевих політиків за даними компанії «Социс».
За нашими даними в Офісі Президента не виключають реалізації на теренах Черкащини підходу, який було використано у критичні дні карантину COVID-19 та збільшення панічних настроїв у громадян — для посилення впливу на події залучатимуться підтримкою впливових на певній території осіб.
Тоді, нагадаємо, низка авторитетних фігур, такі як Пінчук, Буткевич та Веревський взяли від опіку базові для себе регіони України.
Черкаською областю, як відомо, опікувався власник компанії МХП. На даний момент ситуація є іншою, але прізвище власника МХП все частіше фігурує у новинах з прив'язкою до Черкаської області
Мова, звісно, не йде про призначення відповідальних осіб в ОВА, а скоріше для демонстрації лояльності до представників певних політичних команд. Тактика, яка вже була випробувана в Україні, коли і губернатору, і місцевим нардепам слід було продемонструвати, що окрім них Києву є на кого зробити ставку. Основною метою таких дій було підштовхування до активізації представників “партії влади”, яким непрозоро натякали, що “незамінних у нас немає”. Однак у подібний спосіб стимулювали й представників усіх регіональних команд.
Таким чином Банкова демонструє, що у її розпорядженні є доволі широкий перелік тих, кого можна залучити до співпраці.
Проте у нашому випадку на Черкащині поки що незрозуміло хто буде публічно уособлювати «групу Банкової» в регіоні. Чинні народні депутати з Черкаських виборчих округів швидше зменшили присутність у ЗМІ, аніж активізували власну роботу.
Демонструє активність депутат обласної ради Тетяна Волочай, але для формування повноцінного виборчого списку до ВР цього замало.
Можливо, певну ставку буде зроблено на ще одного вихідця зі структури МХП — Олександра Воскобойніка, який значно збільшив медійну активність , причому — у прив'язці до фонду “МХП — Громаді”, медійна активність якого за останні тижні також зросла у геометричній прогресії
І якщо Волочай можуть поставити на чолі майбутнього списку «Блоку Зеленського», то Воскобойнік може очолити виборчий штаб і разом з очільником ОВА та розділити з ним відповідальність за організацію і фінансування виборчої компанії в області.
Читати більше: Банкова створює групу «черкаських» під парламентські вибори
Можливо — і за нашими даними цей варіант також тестують на Банковій — буде також проведено певний кастинг серед популярних волонтерів, яких спробують залучити публічної частини списків.
Не виключене й повернення з політичної пенсії депутатів та ЛОМів минулих років. Знову ж — не лише для кардинального перетасування черкаського політичного пасьянсу, а для стимулювання активності нинішньої владної команди.
Олександр Демиденко
*Думка редакції може не співпадати із викладеною позицією автора матеріалу.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter