Поліцейські озвучили найцікавіші висловлювання претендентів до лав полісменів
Реклама
Голова поліцейської комісії ГУНП у Черкаській області Сергій Сухін розповів про кандидатів у правоохоронці.
Про це пишуть "Вечірні Черкаси".
Так, за словами Сергія Сухіна, один із кандидатів прийшов на атестаційну комісію із сильним похміллям.
Чоловік виявився єдиним, хто не пройшов відбір. На питання не зміг дати жодної правильної відповіді. 19 листопада відбулась остання в цьому році атестація. З 18-ти охочих пройшло 17.
"На те, що ми почули від нього запах перегару, ми йому не вказували, - говорить Сергій Сухін. – Співбесіду з ним проводили як і з іншими. До поліції він все ж не пройшов. Було 13 запитань і на жодне з них він не дав вірної відповіді. Не знав, які права й свободи мають громадяни, які функції виконує поліція і так далі. За два роки роботи в комісії я таке вперше зустрів. Якби він правильно все говорив, то я б особисто поцікавився причиною його стану і, можливо, дав би шанс".
На атестації до лав правоохоронців приходять колишні хабарники і навіть ті, хто застосовував тортури до затриманих.
"Дуже багато людей приходить, які раніше працювали в міліції, - каже активіст. – Голосуємо "за" тих, хто не має нічого поганого за собою або якщо чесно зізналися у правопорушеннях. А є особи, що замішані у покриванні наркобізнесу, хабарництві і навіть у тортурах до затриманих. Такі, звичайно, не проходять. Був колишній майор міліції. Мали по ньому дуже багато інформації. Хотів повернутися на попереднє місце служби у свій район, аби вести протиправну діяльність. Коли комісія його забракувала, він подав до суду на рішення. Це було вперше в Україні. Ми виграли справу".
Майже половина охочих служити в рядах поліції мають погане здоров’я.
"Десь 40 відсотків кандидатів не проходять військово-лікарську комісію, – пояснює Сухін. – Трапляється, що навіть не розуміють, куди йдуть. Спеціально записую деякі цікаві висловлювання кандидатів. Скоро можна буде видати гумористичну збірку".
До поліції зараз йде більше дівчат. Хоча роботу в результаті отримують однакова кількість жінок та чоловіків.
"Останнім часом саме жінки масово пішли до поліції. Хлопці чомусь не хочуть, - дивується голова комісії. – Але на службу все ж потрапляють порівну. Вік кандидатів – від 23 до 30 років. Хоча, є й ті, кому 20 років. Старші – це колишні міліціонери. До речі, останніх багато при атестуванні відсіюється. Із чотирьох проходить троє. Причина все та ж: кримінальні діяння. Навіть якщо їхня провина не була доведена".
Лише один раз Сергію Сухіну намагалися запропонувати хабар за вдале проходження комісії.
"Коли мене тільки призначили і мало відбутися перше атестаційне засідання – підійшов працівник поліції, – сміється Сергій. – Мав достатньо високий ранг. Не казав нічого прямо, але певні фрази підсилював жестами з натяком на гроші. Я відмовив. Після цього ніхто не ризикував звертатися з неоднозначними проханнями. До інших членів комісії, думаю, також. Просто ми дуже багато витратили сил, аби прибрати таке явище як хабарництво чи інші неприпустимі речі".
До поліції, за його словами, намагаються пройти студенти, колишні вихователі у дитячих садках, цивільні держслужбовці та інші. Дехто так намагається "відкосити" від армії.
Найближчим часом планується створення дисциплінарних комісій. Туди також входитимуть рядові черкащани. Така комісія займатиметься моральним обличчям правоохоронців.
Найцікавіші висловлювання претендентів до лав поліції мовою оригінала.
"Вирiшив до полiцiї, бо тут вище зарплата, нiж у геокадастрi"
"Слiдчий може виконувати вказiвки прокурора"
"Буду біжати, поки не наздожену злочинця"
"Яким об'єктом нерухомості користуєтеся? - Користуюся транспортним засобом"
"Треба було йти або до консерваторії, або до поліції, але консерваторія – далеко"
"Яким повинен бути Поліцейський? Чистий, побритий і без запаху"
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter