Понад 700 черкаських медиків учитимуться лікувати ВІЛ-позитивних людей
Реклама
Черкаським лікарям розповідатимуть як розпізнати та лікувати ВІЛ-інфекцію, а головне – не боятися та не дискримінувати таких пацієнтів.
Про це повідомляє Про все.
Тренінги медикам проводитимуть в рамках проекту RESPEKT «Толерантність в медицині – уміння жити разом». Такий проект у Черкасах реалізується вже вдруге. Торік навчання пройшло кількасот медичних працівників. Цьогоріч толерантно ставитися до інфікованих мають навчити понад 700 лікарів із шести медичних закладів. Окрім Черкас, цього року подібна програма втілюється в життя ще в трьох обласних центрах.
Днями під час круглого столу координатори проекту розповіли про його необхідність керівникам черкаських медичних закладів.
Про випадки, коли лікарі відмовляються лікувати інфікованих, добре знає керівник тренінгового напрямку проекту Тамара Борисова.
- Під час впровадження минулого проекту був показовий випадок дискримінації пацієнта, коли лікар під час обстеження пацієнта дізнався, що той має ВІЛ-статус і відмовив у лікуванні. Довелося втручатися нашому юристу і роз’яснювати, що пацієнт має право на медичні послуги незалежно від статусу. Такі перемовини продовжувалися упродовж місяця і увесь цей час людина не отримувала належного лікування, - розповідає Тамара Борисова. – Його відмовилися брати два медичні заклади міста.
На щастя, трапляються випадки, коли у подібних ситуаціях вистачає звичайної розмови з медичними працівниками.
- Наприклад, лікар негативно ставиться до ВІЛ, а під час лікування котрогось зі своїх пацієнтів довідується, що ця людина інфікована. І перша реакція в такому разі – це бажання випхати пацієнта з відділення, сказавши, наприклад, що немає вільних місць. І часто лише одного походу нашого соціального працівника до цього медичного закладу достатньо, щоб лікар змінив свою думку. Йому надають необхідну інформацію про лікування таких хворих, - зазначає Тамара Борисова.
Утім лікарів, які дозволяють собі дискримінацію щодо інфікованих хворих, на сьогодні таки ще вистачає. Саме на таких медиків, передусім, і спрямована програма RESPEKT. Їх навчатимуть не лише тому, як контактувати із ВІЛ-інфікованими, а й максимально доноситимуть інформацію про заборону розголошення статусу пацієнта. Адже, як розповідає Тамара Борисова, є заклади, де вголос говорять про ВІЛ-інфікованого пацієнта не лише при інших лікарях, а й у присутності других відвідувачах медичної установи.
- Проект допомагає медичним працівникам зрозуміти, що це захворювання хоч і невиліковне, але не смертельне. Людина, яка в 20 років розпочинає лікування, має змогу прожити ще 49 років, - говорить головний лікар Черкаського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Петро Левченко. – Тож завдання лікарів полягає у виявленні такої людини, доведенні її до тих фахівців, які призначать правильне лікування.
Тим більше, додає заступник головного лікаря центру профілактики та боротьби зі СНІДом Ірина Білоус, в області щороку фіксуються нові випадки інфікування. Так, торік ВІЛ-інфекцію було виявлено у 570 осіб. Із них 77 відсотків – це люди, віком від 18 до 49 років. Більшість з них інфікувалися статевим шляхом.
- Епідемія не зупиняється, вона розповсюджується. І тому лікарі мають бути до цього готовими і розуміти, як надавати допомогу таким пацієнтам, - каже пані Ірина. – Упродовж 5 років плануємо охопити навчанням практично всіх медичних працівників середньої ланки області.
Медичним працівникам також обов'язково підкажуть, як убезпечити себе під час маніпуляцій, пов'язаних із кров'ю інфікованих пацієнтів. Бо ж, кажуть координатори проекту, інколи, банальне незнання цієї інформації, викликає у медсестер та лікарів дискримінаційне ставлення до хворих.
Утім, зазначають організатори проекту, торік було й таке, коли лікарів доводилося вмовляти, аби ті не ігнорували навчання. Цьогоріч сподіваються, що медичні працівники самі виявлятимуть бажання вчитися.
Перші тренінгові заняття розпочнуться вже з квітня. Завершиться проект в листопаді.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter