Працюватиме по-новому: як наступного року зміниться робота "швидкої" в Черкаській області
Реклама
У 2021 році має змінитися алгоритм виклику швидкої допомоги. Так, усі виклики будуть ділити на чотири категорії: критичний, терміновий, невідкладний та непрофільний. Це має зменшити час прибуття "швидкої".
Про це під час пресбрифінгу повідомив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.
Такі нововведення є актуальними в умовах, коли в світі спостерігається значне поширення коронавірусної інфекції та медикам доводиться працювати понаднормово та виїжджати ще й на виклики, що стосуються захворюваності на COVID-19.
Як повідомила в коментарі виданню Zmi.ck.ua речниця КНП "Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф ЧОР" Ірина Назарок, окрім великої кількості непрофільних викликів, у "швидкої" збільшилась додатково кількість викликів, що пов’язанні із захворюванням на коронавірус. Бригади ЕМД у Черкаській області працюють практично без заїздів на станцію.
"На один виклик, пов’язаний з коронавірусом або транспортуванням таких хворих, в однійєї бригади йде від трьох годин. Тобто одна бригада випадає з лінії на три і більше години. Напруження і навантаження надто велике. А як буде далі – побачимо", – зазначила Ірина Назарок.
Максим Степанов повідомив, що на екстрені виклики "швидка" має прибувати практично миттєво. На сьогодні повністю в час доїзду вкладаються 31% "швидких", а вже 2021 року МОЗ хоче збільшити цей показник до 60%, 2022 року – 75%, 2023 – 85%.
За словами Ірини Назарок наразі "швидка" в Черкаській області на екстрені виклики виїжджає першочергово – 10 хвилин у місті та 20 хвилин у районах. Ідеться про такі виклики: ДТП, втрата свідомості, інфаркт, інсульт тощо. Якщо ж виклик не екстрений, то доїзд може бути за годину, залежно від ситуації.
"Центр намагається вкладатися в нормативи, але не завжди це вдається з об’єктивних причин", – сказала Ірина Назарок.
Пришвидшити час доїзду "швидкої" також повинен принцип екстериторіальності – пересування "швидких" між областями. Так, до пацієнта має приїхати бригада, яка перебуває найближче до нього, незважаючи на те, де пацієнт прописаний чи поділу на райони.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter