Проти корупції: Черкаси підписали декларацію про розбудови доброчесності органів місцевого самоврядування
Реклама
У Києві вперше відбувся всеукраїнський форум доброчесних громад «На шляху до євроінтеграції України». Його учасники підписали із Національним агентством з питань запобігання корупції Декларацію розбудови доброчесності органів місцевого самоврядування. До цієї ініціативи приєдналися і Черкаси.
Документ підписав перший заступник міського голови Сергій Тищенко.
Декларація проголошує спільні цінності в розбудові доброчесності врядування, заснованого на європейській моделі «доброго врядування» («Good Governance») та подальшу співпрацю для їх виконання.
Форум мав на меті створити платформу для напрацювання та координації дій з впровадження доброчесності в органах місцевого самоврядування, для відновлення та відбудови України на шляху до європейської та євроатлантичної інтеграції.
Один з головних важелів цього процесу – впровадження антикорупційної реформи в державі. Тому головні організатори заходу – Національне агентство з питань запобігання корупції, яке забезпечує формування та реалізує державну антикорупційну політику (політику доброчесності), та Програма для України ULEAD з Європою.
«Сам факт підписання Декларації доброчесності під час повномасштабної війни свідчить про серйозність намірів України впроваджувати міжнародні стандарти розвитку українського суспільства, зокрема, антикорупційну реформу. В такий спосіб ми дякуємо нашим збройним Силам і підкреслюємо давню традицію українців, де громада завжди була вагомим чинником у вирішенні питань самоврядування, – зазначив перший заступник Черкаського міського голови Сергій Тищенко. – Дякуємо голові НАЗК Олександру Новікову за організацію форуму, де почули нас, представників органів місцевого самоврядування та громад України.
Нам треба впроваджувати культуру доброчесності, адже вона дає можливість кожному жителю міста самореалізуватися, а владі – сприяти цьому».
Під час обговорення своїм досвідом ділилися представники міністерств, міжнародних організацій та очільники територіальних громад України. Підкреслювали важливість проведення реформ, відновлення та відбудови держави без корупції.
Наголошували на необхідності відповідальної державної служби, усвідомлення ролі державних службовців і працівників органів місцевого самоврядування, взаємодії влади з громадянами та бізнесом.
«Такий діалог між контролюючими органами та представниками місцевого самоврядування відбувся вперше в Україні. І Черкаси ставли одними з перших, хто підхопив ініціативу НАЗК України. Разом зі Львовом, Дніпром, Харківською і Херсонською областями та низкою інших міст України задекларували свою готовність впроваджувати принципи європейської моделі самоврядування. Де серед головних принципів – відкритість і прозорість, співпраця органів влади, бізнесу та громади на всіх етапах», – відзначила директорка департаменту економіки та розвитку Ірина Удод.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter