Провальна енергетична політика уряду залишаєцілі області без світла і тепла, - "Наш край"
Реклама
Уряд провалив підготовку до опалювального сезону, довівши запаси газу і вугілля до критично низьких показників.Тож тепер перед цілими областями країни встала загрозадефіциту електроенергії.
Таку думку висловив співголова партії «Наш край» Олександр Мазурчак.
«Через відсутність палива не можуть працювати 24 блоки ТЕС та ТЕЦ загальною потужністю 8,5 ГВт. На складах ТЕС та ТЕЦ знаходиться у 4,2 рази менше вугілля, ніж має бути відповідно до графіка накопичення палива, затвердженого Міненерго – 701 тис.т проти 2,9 млн т запланованих. Ба навіть наявні запаси вугілля скорочуються вже з другої половини вересня, оскільки обсяги споживання перевищують обсяги поставок вугілля», - наголосив Олександр Мазурчак.
Співголова партії нагадав, що у 2017 році, в зв’язку з втратою доступу до українського вугілля на непідконтрольній території, Україна збільшила імпорт вугілля – передовсім, з Російської Федерації. Але тепер Росія заявила про припинення постачання енергетичного вугілля в Україну, посилаючись на пріоритет забезпечення внутрішнього попиту.
«Дефіцит електроенергії в цьому опалювальному сезоні мав би бути покритий за рахунок імпорту електроенергії з Росії та Білорусі. Проте невідомо, чи цього імпорту буде достатньо, адже ситуація із такими масштабами непрацюючих потужностей ТЕЦ і ТЕС виникла вперше. Так, Слов’янська теплова електростанція уже зупинила роботу через відсутність палива, бо їй необхідне для теплогенерації саме антрацитове вугілля. А вона є єдиним постачальником тепла у своєму регіоні», - додав він.
За словами співголови «Нашого краю», нині в Україні працює 12 ТЕС, які виробляють близько 30% електроенергії, з них 5 частково використовують антрацит: Луганська, Криворізька, Трипільська, Зміївська, Слов’янська.
«У цілій низці областей слід очікувати проблеми з електропостачанням, газопостачанням та теплопостачанням. У цій ситуації уряд має вжити негайних дій, аби не допустити відключень світла. Та замість реальних дій уряд відмовчується», - підсумував Олександр Мазурчак.
Для того, щоб ще врятувати ситуацію із поточним опалювальним сезоном та не допустити повторення таких криз у майбутньому «Наш край» вимагає:
- провести аудит вугільної галузі та розробити програму по збільшенню видобутку українського вугілля. Для цього передбачити відповідні кошти в державному бюджеті;
- розробити та впровадити програму подальшої модернізації ТЕС та ТЕЦ під використання українського вугілля;
- направити необхідні кошти на проведення ремонтних робіт на блоках ТЕС та ТЕЦ, адже за браком коштів нині виконано ремонтних робіт не більш як 25% від запланованих і 15% – від необхідних на блоках ТЕЦ і ТЕС по всій країні;
- терміново закупити необхідну кількість енергетичного вугілля для подолання нестачі вугілля на складах тепло та електрогенеруючих станцій.
*політична реклама
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter