Проводять рейди: у Черкасах ловлять нелегальних перевізників (ВІДЕО, ФОТО)
Реклама
Перевізники, із якими міська рада розірвала угоди, продовжують відправляти свої автобуси в рейси по місту Черкаси. Маршрутки не завжди відповідають технічним вимогам, їздять без встановлених валідаторів, ба більше, люди, які користуються їхніми послугами, самі несуть за себе відповідальність у разі ДТП.
Про це пише "ВиЧЕрпно".
Аби боротися із нелегальними перевізниками, представники міської влади разом із Патрульною поліцією та Укртрансбезпекою проводять рейди. Їх мета – виявлення порушень з боку перевізників та контроль за забезпеченням комфортних та безпечних умов проїзду пасажирів.
Нагадаємо, міська рада розірвала договори з перевізниками, які відмовилися встановлювати валідатори. Це перевізники, які обслуговували маршрути № 4, 5, 7 та 22. Згідно з рішенням виконавчого комітету, новим перевізником на маршруті №4 тепер є ПП "Медіт Сервіс", а на маршрутах №5, 7 і 22 – ДП "ЧАРЗ-АВТО".
Договір з ними уклали на 3 місяці. За цей час Департамент житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради повинен провести новий конкурс та визначити переможців.
– Сьогодні була спільна перевірка з поліцією та Укртрансбезпекою щодо законності роботи перевізників на маршрутах. Виконавчій комітет розірвав угоду з ПП "ЕЛІТ-ТРАНС" та ПРАТ "ЧЕРКАСЬКЕ АТП 17127", але вони не з’їжджають із маршрутів. Тому ми проводимо такі рейди, – розповів начальник управління транспорту ЧМР Віталій Москаленко.
Окрім наявності угоди з ЧМР, працівники поліції перевіряли й технічний стан автобусів. Під час рейду проінспектували автобуси №25, 4, 26, 22.
– У таких рейдах ми виконуємо комплексну перевірку по дотриманню законодавства, згідно з яким власники автобусів здійснюють перевезення пасажирів у автобусних маршрутах. Ми фіксуємо порушення вимог технічного стану та порушення правил посадки пасажирів, – розповів патрульний поліцейський Володимир Бегеба.
За такі порушення передбачено штрафи від 340 гривень. А за виїзд на рейс без чинного договору з міською радою – 17 тисяч гривень.
– Представники Укртрансбезпеки разом із поліціянтами перевіряють технічний стан автобусів та дотримання всіх законодавчих вимог. Це може бути у зимовий період лиса резина, непрацюючі двірники, непрацюючі кнопки аварійного виходу. Якщо поліція за певні порушення може виписати штраф до тисячі гривень, то в Укратрансбезпеці штрафи більш серйозні – від 17 тисяч, – прокоментував представник Департаменту ЖКК ЧМР Артур Акопян.
За результатами рейдів було складено акти на ПП "ЕЛІТ-ТРАНС" та ПРАТ "ЧЕРКАСЬКЕ АТП 17127" за відсутність договору, а також на автобуси, у яких виявили технічні несправності. Наприклад, на 4-ий автобусний маршрут за невідповідність стану резини та відсутність справного вогнегасника (680 гривень). Окрім водія до відповідальності притягнуть і посадових осіб, які допустили виїзд такого автобусу на рейс.
– Майже кожного разу ми виявляємо якісь технічні проблеми в автобусах. Перевізники виправляють ці проблеми, адже на перший раз це штраф до тисячі гривень, а на другий раз – у два-три рази більше, – розповів Акопян про позитивні зрушення після проведених рейдів.
Як пояснив начальник управління транспорту ЧМР Віталій Москаленко, пасажири, які користуються послугами тепер нелегальних перевізників, у разі ДТП чи інших проблем в автобусі самі несуть за себе відповідальність. Тому так важливо їздити лише в тих автобусах, перевізники яких мають чинну угоду з міською радою.
– Наразі у легальних перевізників встановлені валідатори, це можна побачити з вулиці. Або безпосередньо в кожному автобусі є напис хто обслуговує цей маршрут, – пояснив Москаленко.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter