"Розкручені" та активні: у Черкасах стартує п’ять соціальних проектів з безкоштовною PR-підтримкою
Реклама
П’ять соціальних проектів для жителів Черкас та області «стартують» цього літа. Усі вони є неприбутковими, а цільову аудиторію, партнерів та меценатів шукають через професійну PR-підтримку, яку проектам надає соціальна PR-агенція SEMENOVA-MEDIA.
-Працюючи журналістом, я зрозуміла, як бракує нашим початкуючим громадським організаціям, ініціативним групам та й просто активним людям якісного PR-супроводу. Часто люди не лише мають круті ідеї, а й роками втілюють їх в життя, нікому про це не розповідаючи. А коли запас натхнення, ентузіазму і власних ресурсів закінчується – закидають це діло, вважаючи, що воно нікому, крім них, не потрібно. У той же час, кілька правильно написаних постів у «Фейсбуці», стаття у рейтингових ЗМІ чи вдало знятий проморолик можуть створити справжні чудеса – проекти знаходять підтримку там, де на неї навіть не сподівалися, - коментує керівник PR-агенції Ірина Семенова. – Із цією ідеєю ми з командою подалися на конкурс Інкубатору громадських проектів «Ідея-Дія-Результат» від ГО «ПроМолодь» і стали одним з чотирьох переможців. Потім, у свою чергу, провели конкурс для початкуючих соціальних ініціатив у Черкасах та області, які потребують PR-підтримки.
За словами Ірини Семенової, на конкурс подалося аж 17 проектів, тому обрати переможців було непросто. Журі у складі Head of Communications у GOLUBi GROUP Тетяни Єщенко, головного редактора сайту Zmi.ck.ua Сергія Стаська та самої керівниці PR-агенції враховувало актуальність проектів для місцевої громади, а також те – наскільки чітко прописана кінцева мета і план дій.
-Для мене було важливо, щоб у проектів була чітка структура та команда і одразу було зрозуміло, хто яку має роль і яку відповідальність, - коментує Сергій Стасько. – Тоді більше шансів на подальшу реалізацію, навіть якщо хтось один «випаде» з процесу.
Тетяна Єщенко ж відзначила, що соціальні проекти можуть спочатку зіштовхнутися з байдужістю ЗМІ, оскільки теми, які вони підіймають, не є надто рейтинговими. Але з правильно побудованою піар-стратегією кожен з них має можливість перетворитись у серйозну ініціативу з десятками, і навіть сотнями прихильників.
Проекти-переможці:
Літній практикум «Протестуй Професії» - проект Анни Громадської.
Мета проекту – ознайомити школярів старших класів з робою професіоналів у реальних робочих умовах. 2-3 школярів на 6-8 годин приходять до професіоналів з різних сфер і мають можливість «відчути на собі» всі переваги і складнощі того чи іншого фаху. Проект уже стартував. Черкаські школярі побували в гостях у ІТ-спеціаліста Макса Тимчія, імідж-стиліста Лесі Гайван, фотографа Олександра Мінаєва, журналістів видання «ІнфоМіст», еколога Ліди Криштоп та спеціалістів ГО «ПроМолодь». Зараз Анна Громадська шукає професіоналів з різних сфер, які готові ділитися своїми знаннями з старшокласниками.
Долучитись до проекту можна тут https://www.facebook.com/testprof/
Волонтерський пересувний табір «Help and Travel» - проект Яни Балашової.
Команда волонтерів на чолі з Яною Балашовою вирішила локалізувати у Черкаській області всеукраїнський проект «Help and Travel». Ідея проекту полягає у подорожах селами Черкащини для активної міської молоді від 18 до 35 років. Все, що треба охочим розширити свої горизонти – це бажання попрацювати на благо сільської громади. За п’ять років існування всеукраїнського проекту (який фінансово підтримувався грантом), понад 100 волонтерів відвідали більше 60 сіл і містечок. Найсерйознішим здобутком волонтерів Яна вважає допомогу Петриківському музею етнографії, побуту та мистецтва. Завдяки ремонту, який зробили волонтери, музей потрапив у список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Зараз Яна збирає кошти на оплату пального для автобуса, що возитиме волонтерів селами, та команду для старту проекту у серпні.
Долучитись до проекту можна тут https://www.facebook.com/htcherkasy/
Юридичні ворк-шопи «Громадське Лобі» - проект Олександра Курявого.
Юрист Олександр Курявий разом з командою планує навчити черкащан відстоювати свої права, за допомогою закону. Проект передбачає теоретичну частину, де учасники дізнаються, як писати запити і звернення, організовувати громадські слухання та збори громадян, впроваджувати місцеві ініціативи. Під час практичної частини, учасники реалізують отримані знання на практиці в реальних ситуаціях. ГО «Платформа Громадських Діалогів», у якій головує автор проекту, і після ворк-шопів юридично допомагатиме громадянам, аж до успішного завершення їхніх проектів.
Долучитись до проекту можна тут
https://www.facebook.com/NGOPlatformOfPublicDialogs/
Проект для жінок та дівчат розміру 48 і більше «Леді ХL» - ініціатива Анни Фандєєвої.
Модель plus size, учасниця проекту «Модель ХL» на каналі «1+1», представниця течії бодіпозитиву Анна Фандєєва прагне допомогти жінкам та дівчатам з пишними формами повірити в себе. Проект передбачає 5 колективних та індивідуальні зустрічі з психологом Тетяною Вербицькою, імідж-стилістом Лесею Гайван та авторкою проекту. Усі вони будуть допомагати жінкам та дівчатам з пишними формами полюбити і прийняти себе, правильно організувати власний гардероб та зробити власні розміри плюсом, а не мінусом.
Долучитись до проекту можна тут
https://www.facebook.com/ann.fandeyeva
«Зрілий вік – нове життя» - проект неформальної освіти для людей віком 50+ - ініціатива Олени Ложкової.
Соціальний психолог, громадська діячка Олена Ложкова прагне допомогти людям зрілого віку освоїти гаджети, нові професії, почати займатися творчістю та з більшою увагою ставитись до власного здоров’я. У цьому їй допомагають лікар Оксана Андрійків та художниця Наталія Юриліна. Проект спрямований на всіх, хто прагне наповнити життя після 50-ти новими фарбами.
Долучитись до проекту можна тут
https://www.facebook.com/groups/2086841758253061/
Піар-підтримка проектам надаватиметься до середини вересня, хоча активна фаза проектів триватиме і надалі.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter