"Щиро каюсь, не хотів, щоб так сталось": у справі вбивства під нічним клубом Черкас апелюють до медиків та асфальту
Реклама
Сьогодні, 11 лютого, в Соснівському районному суді відбувається перегляд вироку. На лаві підсудних - Ілля Новіков, якого було засуджено до восьми років ув'язнення за нанесення умисних тілесних ушкоджень потерпілому Бондаренку.
Про це повідомляє кореспондент Zmi.ck.ua.
За словами захисника підозрюваного Марія Бородійчук, 2016 року в нічному закладі відбувається конфлікт між двома раніше невідомими чоловіками. Він переростає в штовханину.
"Мій підзахисний завдав потерпілому удар в обличчя кулаком, від одного з потерпілий падає на землю. Це та фабула, про яку достеменно відомо. Але це перша частина. Друга частина активно приховувалась від суспільства. Мої слова підтверджуються документами. Після приїзду "швидкої" потерпілого було госпіталізовано до лікарні. О 5 годині потерпілого Бондаренко, який зазначається як невідомий, було госпіталізовано, одного і без документів, та доставлено до Третьої міської лікарні. О 5:30 лікар проводить томографію", - зазначила захисниця підсудного.
Вона також додає, що за результатами КТ головного мозку є довідка, в якій є всі пошкодження та гематоми, які були виявлені в потерпілого До 8 ранку він був госпіталізований до нейрохірургічного відділення. Там був нейрохірург, який після отримання результатів, замість того, щоб вчиняти оперативні втручання проводить інфлюзивну терапію - крапельниці.
"До цього часу стан стабільно тяжкий, а після 12 його стан різко погіршився. Його перевели на ШВЛ. Проте жодних операцій не було здійснено. І о 16 годині потерпілий помер. Саме ця обставина цьому не висвітлювалась правоохоронними органами та в ЗМІ. Чому протягом досудового розслідування кримінального провадження оригінали медичної документації не розглядали? Слідчим було призначено комісійну судову медичну експертизу - це комісія у складі 5 медиків у різних галузях медицини. Їм були поставлені питання, від чого настала смерть і чи належним чином медичні працівники Третьої міської лікарні надали допомогу? І вони дали відповіді на головні питання", - зазначила Марія Бородійчук.
Таким чином були виявили нові обставини у цій справі. За словами захисника, саме причини смерті потерпілого впливають на формування кваліфікації злочину підозрюваному.
"Експерти комісії розмежували тілесні ушкодження, які завдав Новіков та ті, які потерпілий отримав під час падіння. Від нанесених ударів тупим предметом у потерпілого ушкодження належать до легких. Черепно-мозкова травма виникла через падіння та удар об асфальт. Багато хто каже, що Новіков - майстер спорту. Так, Новіков майстер спорту, то чому ж у потерпілого лише легкі тлесні ушкодження від ударів кулаком, якби він діяв професійно, то в нього були б значніші ушкодження. А це пояснює, що в Новікова був відсутній умисел для заподіяння тяжких тілесних ушкоджень. Так само в експертизі зазначено, що в потерпілого від удару є лише легкі тілесні ушкодження", - зазначила захисниця.
Інша нововиявлена обставина - факт не проведення операції потерпілому.
"Експерти вказують на КТ, яке було зроблено. Справді медики спочатку діяли згідно з протоколом і саме за цими обставинами експерти вказують, що Бондаренку не в повній мірі надана допомога. Якби операція була вчасно проведена, то шанси вижити були більші - 20 відсотків", - зазначила Марія Бородійчук.
За її словами, наразі в Україні діє протокольна медицина. У протоколі детально описано, що потрібно робить лікарям-нейрохірургам при госпіталізації осіб із різними видами ушкоджень мозку.
"У наказі йдеться про те, що якщо є показання до оперативного втручання (є КТ, яке про це свідчить), операцію слід було провести протягом трьох годин з моменту виявлення необхідності. А потерпілому вводили тільки капельницю. Лікар-нейрохірург просто віддав зміну й пішов додому", - зазначила захисник потерпілого.
Марія Бородійчук попросила в судді прийняти її заяву та визначити зазначені факти, як нововиявлені.
Однак прокурор заявив, що надані захистом докази є недопустимими. За його словами, ці обставини вже були відомі й не є нововиявленими.
"Для того, щоб вирок суду переглядався за нововиявленими обставинами, треба, щоб були тільки нові факти. Чомусь їх не хоче помічати прокурор", - зазначив прокурор.
За словами Іллі Новікова, він щиро кається в тому, що сталось і не хотів, аби так вийшло.
"Я підтримую слова адвоката. Щиро каюсь, не хотів, щоб так сталось. Потерпілим я і я моя родина надавала матеріальну допомогу. Для них була куплена техніка - трактор. Я допомагав по господарству, по ремонту. Неодноразово ходив із ними на кладовище до потерпілого. І намагався допомогти пережити те горе, яке сталось. І надалі я хотів би, щоб у мене з ними склались стосунки в кращий бік і щоб цей нещасний випадок вони пережили легше", - зазначив він.
Рішення суду буде оголошено десь близько 10 години ранку завтра, 12 лютого.
Нагадаємо, що в 2016 році під одним з місцевих розважальних закладів між молодими чоловіками стався конфлікт. Від травм, спричених внаслідок бійки 15 жовтня 2016 року, Бондаренко помер у Третій міській лікарні, не приходячи до тями.
У 2017 році Соснівський районий суд виніс вирок у справі, засудивши Новікова до восьми років позбавлення волі, за статею нанесення тяжких тілесних пошкоджень.
У 2018 вирок був змінений Черкаським апеляційним судом на п’ять років з умовним терміном у три роки. Верховний Суд відправив справу на перерозгляд у Кіровоградський апеляційний суд, а вже той залишив у силі вирок першої інстанції.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter