Що черкащанам варто знати про "хворобу брудних рук"
Реклама
Саме в осінньо-зимовий період частішають випадки захворювання на вірусний гепатит А. Цю сезонну недугу в народі ще називають "хворобою брудних рук".
Про це інформує пресслужба ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області.
Вірусний гепатит А – це гостре інфекційне захворювання, що вражає печінку і травний канал. Збудником хвороби є вірус. Джерело інфекції – хвора людина.
На відміну від гепатитів В і С, гепатит А рідко закінчується смертю.
Гепатит А найчастіше передається фекально-оральним шляхом. Виділяється вірус із випорожненням хворого і потрапляє в організм здорової людини через забруднені харчові продукти, воду, предмети побуту, брудні руки, недотримання особистої гігієни.
Симптоми гепатиту А можуть проявлятись як у легкій, так і у важкій формі. Найпоширеніші з них – підвищена температура, слабкість, відсутність апетиту, діарея, блювання, дискомфорт у животі, зміна кольору сечі (стає темною) та калових мас (знебарвлюються), пожовтіння шкіри і білків очей (так звана жовтяниця).
Основні фактори ризику – погані санітарні умови, відсутність якісної питної води, проживання з інфікованою людиною, недотримання правил особистої гігієни, сексуальні контакти з людиною, у якої гостра форма гепатиту А, поїздки в райони з високою епідемічністю на це захворювання.
Уберегтися від хвороби насамперед допоможе дотримання елементарних санітарних норм, навіть при ймовірному контакті із хворою людиною.
Профілактика гепатиту А передбачає:
- cуворе дотримання правил особистої гігієни;
- споживання кип’яченої води;
- вживання у їжу добре митих фруктів, овочів, ягід та зелені;
- не займайтесь самолікуванням, при появі перших ознак захворювання терміново звертайтесь до лікаря.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter