Що робити черкащанам, якщо в квартиру подають "неякісний" газ
Реклама
Якість комунальних послуг – давно наболіла тема для багатьох містян. Адже ціни на послуги зростають щороку і значно інтенсивніше, ніж рівень доходів. Тож у споживачів виникає цілком природне бажання – вимагати якість.
Зокрема це стосується блакитного палива, яким користується переважна більшість українців. Який продукт постачають черкащанам газовики – дізнавався сайт vikka.ua.
В один день горить синім, в інший – жовтим або багряним. Черкащанин Олександр Коваленко жаліється: газ із конфорки у його квартирі періодично змінює колір.
"І це при однаковій температурі в приміщенні. Різна й витрата: минулої зими нарахували, що спалив півтори норми", – каже він.
Чоловік впевнений, що настільки часто газом не користувався. Припускає, що газ із чимось змішують, тому й такий результат.
forumua.org
Періодично скаржаться на газ і на черкаському форумі.
"Черкаський район. Мабуть, тиск газу знижений. Вентилі на максимумі, конфорки горять ледве-ледве. Чайник кипів більш ніж півгодини", – пише один з користувачів.
"На вулиці Руставі вранці тиск газу був слабий, горіло якесь дивне полум’я", – нарікає ще один містянин.
Тим часом у ПАТ "Черкасигаз" запевняють: якість природного газу, що постачається населенню, відповідає всім вимогам.
"Визначення показника теплоти згоряння природного газу проводиться фахівцями хіміко-аналітичних лабораторій "Черкаситрансгазу". Теплота згорання у відповідності до нормативних документів (ГОСТ 5542-87) повинна складати не менше 7600 ккал/м3. У Черкаській області цей показник станом на серпень 2016 року становить 8271 ккал/м3, що відповідає нормі", – зазначив голова правління ПАТ "Черкасигаз" Сергій Буян.
Він також запевняє: природний газ, що подається до споживачів, ні з чим не змішується. Як свідчать результати хімічних аналізів, якість природного газу не стає гіршою, а механічні домішки у природному газі відсутні.
"Немає жодних даних та підтверджуючих документів щодо наявності повітря або азоту в природному газі. Чутки про підкачування повітря в систему газопостачання являються безпідставними, адже при попаданні повітря в газопровід утворюється вибухонебезпечна суміш, що може становити суттєву загрозу безпеці населення при газопостачанні. Це неприпустимо", – зауважує Сергій Буян.
Результати визначення фізико-хімічних параметрів природного газу (за даними хіміко-аналітичних лабораторій "Черкаситрансгаз" та лабораторії з перевірки якості газу ПАТ "Черкасигаз")
Якщо черкащани виявили порушення в роботі газових приладів та побутових газових лічильників, необхідно звертатися до ПАТ "Черкасигаз" із відповідною заявою за адресою: вул. М. Залізняка, 142. Телефон для довідок: (0472) 32-79-02.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter