Штучні озера та водоспади: цікаві факти про "Сосновий бір" у Черкасах
Реклама
"Парк ім. 50-річчя Радянської влади", "Парк 50-річчя Жовтня", "Ювілейний", "Соснівський" - усе це неофіційні назви парку "Сосновий Бір", що розташований у Черкас.
КП "Дирекція парків" підготувала на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook підготувало цікаві факти про нього.
У 1953 році працівники Черкаської лісозахисної станції засадили сосною піщані дюни на околиці міста. Трохи згодом колектив Дахнівського лісництва озеленив дніпровські кручі та урвище, що простягалося тут майже на один кілометр.
У 1960-ті роки київським архітекторами був розроблений унікальний проект лісогідропаркової зони Черкас загальною площею 250 га. "Сосновий бір" став першим у ланцюжку, а далі мали бути невеликі парки, канали, штучні заплави Дніпра та озера. Частково він був реалізованим, але суцільного ланцюжка не вийшло. Кожен об'єкт став самостійним.
Парк був закладений у 1967 році на честь 50-річчя Жовтневої революції. Для того щоб створити один з найкращих ландшафтних об’єктів України до парку завозили валуни, гранітні брили, гальку з гирла Росі та кар'єрів Криму, будували штучні озера та водоспади, прокладали русла струмків. Флору збагачували саджанцями з Тростянецького дендропарку, Київського ботанічного саду, "Софіївки" та багатьох інших місць.
У 1972 році на Всесоюзному конкурсі парк посів перше місце серед ювілейних парків, його нагороджено двома дипломами I ступеня та бронзовою медаллю ВДНГ. У 1979 році парку присуджено Шевченківську премію. У 1980 році парк нагородили Золотою медаллю паркового мистецтва й занесли до Міжнародного каталогу парків. За результатами голосування у 2010 року парк зараховано до 7 чудес Черкащини.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter