"Синці загояться, душа - ніколи": на Черкащині проводять всеукраїнську акцію проти насильства
Реклама
Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства" розпочалась сьогодні, 25 листопада, по всій Україні, зокрема й на Черкащині теж. Вона триватиме до 10 грудня.
Про це під час пресбрифінгу повідомила головний спеціаліст відділу молодіжної політики, оздоровлення, протидії торгівлі людьми, гендерної рівності Лариса Удовиченко.
"Тисяч громадян, сотні державних та громадських організацій об'єднують зусилля, щоб збільшити поінформованість та створити соціальний простір, вільний від насильства", - зазначила вона.
За словами Лариси Удовиченко, ця акція була започаткована ще в 1991 році. Тоді відзначився зв'язок між насильством щодо жінок та правами людей. Символічно 25 листопада - Міжнародний день проти насильства щодо жінок, а 10 грудня - День прав людей. У цей проміжок і вирішили проводити акцію.
"Майже кожен день протягом цих 16 діб означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-яка форма насильства - це порушення прав людей", - сказала Лариса Удовиченко.
Акція цього року буде проходить під гаслом: "Синці загояться, душа - ніколи". У вечірній час Будинок рад у Черкасах буде підсвічений помаранчевим кольором.
"Крім того, буде проведена онлайн фотовиставка. Це унікальні 11 світлин від фотографа Олексія Бадера. Ми знайомитемемо вас із жінками, які потерпіли, але наважились розказати про це. У соцмережах будуть запущені відеоролики, дорожні карти для постраждалих тощо. Боротьба не обмежується тільки цією акцією. В області створені можливості, які протидіють такому насильству", - сказала Лариса Удовиченко.
Вона також додала, що наразі створено вісім мобільних бригад соціально-психологічної допомоги в Черкаській області. Діє також жіночий кризовий центр "Мережка". За словами заступника начальника управління превентивної діяльності ГУНП у Черкаській області Олексія Прокопенка, поліція перша реагує на такі прояви насильства.
"Ми намагаємося бути більше психологами, щоб вирішити це питання. Не покарати, а увійти в ту ситуацію, в якій опинилась жінка. Чому виник конфлікт, чи постраждали діти, жінка. Намагаємося з'ясувати, в чому причина. Крім того, звісно, є кримінальна та адміністративна відповідальність за вчинення домашнього насильства, винесення термінових заборонних приписів", - зазначив Олексій Прокопенко.
Він додав, що на сьогодні від початку року надійшло 5206 повідомлень про вчинення домашнього насильства. Відкрито 44 кримінальних проваджень.
"Часто, коли ми приїжджаємо, то не хочуть писати заяву. Жінка може бути налякана чоловіком або переконана ним, що писати заяву не треба. А ми без заяви не може діяти далі. Можемо тільки повідомити соцслужби. Ми хочемо, щоб поліцейські наші вміли, як правильно реагувати на такі ситуації. Хочемо донести, що ми не каральний орган, а орган, який надає допомогу.", - сказав Олексій Прокопенко.
Крім того, в Черкасах є мобільна група, яка створена у вересні 2019 року. Її працівники пройшли тренінги та курси й реагують тільки на факти вчинення домашнього насильства. За словами адміністраторки жіночого кризового центру "Мережка" Олександри Кравченко, ж багато випадків, коли жінка не повертається до кривдника. Вона тоді може почати краще життя.
"На зараз у нас тимчасово припинено фінансування. Але ми сподіваємося, що з наступного року воно поновиться. Ми дуже вдячні жінкам, які погодились розповісти свої історії - завдяки ним ми будемо спонукати інших жінок не терпіти насилля, щоб вони розуміли, що є куди піти", - зазначила Олександра Кравченко. За її словами, на сьогодні в центрі проживають 9 жінок та 8 дітей.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter