Скейт-парки, арт-майданчики, екопарковки та ліхтарі-музиканти: ТОП-10 найбільш креативних проектів громадського бюджету Черкас
Реклама
Електронне голосування за проекти громадського бюджету в 2020 році почалося з 1 грудня в Черкасах. Тривати воно буде до 14 грудня. А взяти участь в ньому можуть всі жителі Черкас. Одна людина може підтримати чотири проекти, проголосувавши за них.
На сайті Черкаської міської ради повідомляють, що цього року для участі в конкурсі подали 160 проектів, утім, до етапу голосування дійшли – 116. Їх розподілили на чотири категорії: «Бюджетні Великі» (38 проектів), «Громадські Великі» (36 проектів), «Бюджетні Малі» (19 проектів), «Громадські Малі» (23 проекти). Для втілення в життя проектів-переможців у бюджеті передбачатимуть 25 мільйонів гривень. Але їх розподілять між цими чотирма категоріями.
Редакція Zmi.ck.ua обрала 10 найцікавіших та найбільш креативних проектів, які цього року подались на громадський бюджет, а також проектів, які мають бути створенні до викликів нашого часу – поширення коронавірусу. Пропонуємо більш детально з ними ознайомитися та обрати ті чотири, за які віддасте свій голос.
1. Арт-майданчик науки та творчості in the open sky (під відкритим небом)
Цей проект передбачає створення сучасного навчально-ігрового арт-простору для проведення дистанційного освітнього процесу, спортивних змагань, культурно-спортивних масових заходів для учнів та жителів міста. Так, відповідно до проекту на пришкільному подвір'ї повинні встановити металоконструкції з яскравими тіньовими навісами "Парасолі", м'яким покриттям, яке буде розмальовано в навчально-спортивну тематику (твістер, класики, лабіринти, шахматну дошку, ігрові поля, де фігурами будуть самі діти), розфарбованими стінами в пізнавально-попереджувальну тематику та підсвітленням майданчика в вечірній час від сонячних панелей.
Бюджет проекту: 2 000 000 гривень. Уже підтримали 216 осіб. Проголосувати можна ТУТ.
2. Електронна велопарковка
Проект пропонують, оскільки в місті є проблема з велосипедною інфраструктурою, одна з яких - високий рівень крадіжок велосипедів.
«На міські пляжі проблематично приїхати на велосипеді, оскільки їх ніде залишити. Пропоную розмістити на міських пляжах електронні велопарковки для надійного зберігання велосипедів під час відпочинку містян. Електронні велопарковки покращать комфорт відпочинку, а також будуть сприяти розвантаженню міських пляжів від навали машин, які фактично утворюють суцільну парковку вздовж дороги та на газонах», – зазначив автор проекту Віталій Пітвало.
У випадку перемоги проект буде реалізовано структурними підрозділами міської ради міста Черкаси протягом 2021 року.
Бюджет проекту: 450 000 гривень. Уже підтримали 132 особи. Проголосувати можна ТУТ.
3. Встановлення сучасної зеленої ТТЕ парковки (екопарковки)
Цей проект пропонують для того, щоб вирішити проблему паркування автомобілів відвідувачами пляжу «Казбетський» та забезпечити зручний й безпечний проїзд по вулиці Гагаріна. Крім того, проект дозволить відновити зелений шар газонного покриття, який був знищений автомобілями, які там паркуються.
Для реалізації цих завдань обрали вироби із вторинного пластику - парковки за ТТЕ технологією. Унікальність виробу в тому, що укриття газоном поверхні складає понад 90% та являється абсолютно безпечним для газону при паркуванні на ньому.
Зауважимо, що такі парковки в Україні вже встановлювали. У випадку перемоги проект буде реалізовано структурними підрозділами міської ради міста Черкаси протягом 2021 року.
Бюджет проекту: 1 250 000 гривень. За нього вже проголосувала 61 особа. Підтримати можна ТУТ.
Крім того, таку ж парковку пропонують установити й по вулиці Смілянська, поруч із зупинкою "Зоопарк". Мета – вирішення проблеми паркування автівок біля парку 30-ти річчя Перемоги, структурування парковочних місць на ділянці.
Підтримати цей проект можна ТУТ.
Також подібний проект був зареєстрований і для облаштування екопарковок по вул. Благовісна (права частина вулиці), між вулицями Смілянська та Байди Вишневецького. Підтримати його можна ТУТ.
Таку ж екопарковку хочуть зробити й по вулиці Надпільна, між вулицями Смілянська та Небесної сотні. Підтримати проект можна ТУТ.
Бюджет проекту: 1 323 000 гривень. За нього вже свій голос віддали сто осіб. Підтримати проект можна ТУТ.
4. Інтерактивний майданчик для вигулу собак
За словами автора проекту, в Черкасах є причина для встановлення спеціалізованих майданчиків для вигулу домашніх улюбленців. Кожна третя родина має собаку. Вигул собак на окремо відведений території сприятиме безпеці і комфорту як власників тварин, так і містян.
Так, на відведеній площі хочуть установити необхідний інвентар: доріжки, міні-тренажери для тварин. Також підготують якісне покриття та огорожі, забезпечать відвідувачів майданчика урнами і лавочками (2-4 штуки), також хочуть встановити автомат із пакетиками для збору фекалій після тварнин.
Для цього потрібно закупити доріжки для бігу; кільця для стрибків; трамплін; спортивні комплекси; огорожі; покриття.
Бюджет проекту: 1 400 000 гривень. Наразі проект уже підтримало 47 осіб. Проголосувати можна ТУТ.
Також зареєстровано ще один подібний проект – створення собачого парку на Митниці для вигулу та дресування. Бюджет проекту: 1 290 000 гривень. А підтримати його можна ТУТ.
5. Бібліохаб
На сьогодні у місті Черкаси відсутній публічний простір, в якому діти та молодь міста могли б представляти результати своєї творчості (літературної, образотворчої, тощо). Проект передбачає, що близько 30 тисяч дітей та 20 тисяч молодих людей, які проживають у місті Черкаси, зможуть отримати можливість безкоштовно проводити різноманітні заходи мистецького спрямування із використанням сучасних технологій, що буде сприяти всебічному розвитку вищевказаних категорій громадян.
Для реалізації проекту потрібно провести ремонтні роботи; здійснити зонування відповідно до дизайн-проекту; закупити обладнання; організувати широку маркетингову онлайн-кампанію; провести закупівлі, послуги з організації харчування для кафе.
Бюджет проекту: 2 000 000 гривень. Уже його підтримали 79 осіб. Проголосувати можна ТУТ.
6. Алея ліхтарів-музикантів вздовж пішохідної зони
Таку алею хочуть розташувати по вулиці Байди Вишневецького, 31-35. Проект направлений на створення відкритого мистецького простору в центрі міста Черкаси та передбачає встановлення п'яти електричних триметрових ліхтарів-музикантів, які освітлюватимуть пішохідну, а також лавки з музичним оздобленням у вигляді музиканта із арфою. Таким чином, "оркестр вуличних музикантів-ліхтарів" поєднає: трубу, саксофон, контрабас, електрогітару, скрипку, а перехожі зможуть відпочити на лавці біля музиканта з арфою.
«Центральна частина міста є місцем зустрічі та прогулянок містян та туристів, а вулиця Байди Вишневецього - однією з головних історичних вулиць, місцем розташування декількох мистецьких закладів. Створення такого арт-об'єкту підвищить рівень культурної, туристичної привабливості, надасть неповторний колорит та незабутні враження про наше місто», – написав автор проекту Юлія Темченко.
Бюджет проекту: 299 900 гривень. Його вже підтримали 304 осіб. Підтримати можна ТУТ.
7. Скейт-парк у Черкасах
Таких проектів зареєстрували три. У двох із них скет-парк хочуть створити біля Дніпра: на Долині Троянд або біля пляжу по вулиці Героїв Дніпра, а в іншому проекті йдеться про створення скетч-парку на «Палаці молоді» в Черкасах.
Біля Черкаського міського Палацу Молоді, є вільна територія, яка могла б слугувати місцем зустрічей, відпочинку та спорту для молоді. Пропонується розмістити на цій території типовий скейт-парк європейського стандарту EN14974.
Бюджет проекту: 1 404 821 гривень. Підтримати проект можна ТУТ.
Інший парк хочуть розмісити на території, площею 1,2 Га, яка належить КП "Спортивний комплекс «Будівельник».
«Черкаські скейтери вимушені тренуватися у центрі міста, на площах та скверах, отримувати травми через відсутність належних умов та обладнання. Метою є створення сучасного міні скейт-парку під відкритим небом, де будуть розвиватися: скейборду, велосипеди ВМХ, самокати, велосипеди МТВ, а молодь буде мати місце для спілкування та активного відпочинку. Обладнати системою освітлення на сонячних батареях, а також встановити декілька лавочок для відпочинку з можливістю підзарядити мобільні телефони», - зазначив автор проекту Богдан Мельник.
Бюджет проекту: 1 500 000 гривень. Підтримати його можна ТУТ.
На створення проекту скет-парку в Долині Троянд передбачають два мільйони гривень. А проголосувати за нього можна ТУТ.
8. Створення дитячих майданчиків для дітей з обмеженими можливостями
У цьому проекті йдеться про створення сучасних дитячих майданчиків для дітей з обмеженими можливостями, зі спеціальними ігровими елементами. Планують створити безбар'єрне середовище, доступне, безпечне для дітей з обмеженими можливостями. Конструкція дитячих ігрових майданчиків буде спроектована таким чином, щоб діти мали вільний необмежений доступ до будь-якого ігрового елементу. Майданчики хочуть забезпечити широкими пандусами та поручнями для виїзду дитини на інвалідному візку. Але головна цінність дитячих майданчиків, полягає в тому, що всі діти можуть грати разом, без будь-яких перешкод.
Крім дитячого майданчика, запроектовано нові паркові меблі, облаштовано нове покриття, яке є в першу чергу безпечним, тому пропонується гумове покриття, яке є безпечним, що допомагає уникнути травмування під час активних рухів.
«Дитячий майданчик для дітей з обмеженими можливостями в м. Черкаси - видовище небачене. І це при тому, що облаштуванню дворових, прибудинкових територій, ігрових зон, останні роки приділяється значна увага. На них є гойдалки, каруселі, різні атракціони, але всі вони створені без урахування антропометричних і біомеханічних параметрів для дітей на візках», – зазначила автор проекту Олександра Мошенська.
Бюджет проекту: 155 400 гривень. Наразі проект підтримали 333 осіб. Проголосувати можна ТУТ.
Подібний проект запропонувала й черкащанка Олена Пономаренко. Вона хоче розташувати майданчик в зоні відпочинку Парку Хіміків, поряд з майданчиком для звичайних дітей.
«Таким чином ми допоможемо їм відчути себе частиною всього, що відбувається навколо. Завдяки спеціально розробленим конструкціям діти будуть впевнено почуватися на гойдалках каруселях. План заходів і реалізації проекту. Для встановлення конструкції необхідно розчистити територію. Після чого відбудеться закупівля, доставка і монтаж конструкції», – зазначила жінка.
Бюджет проекту: 674 520 гривень. Проголосувати за нього можна ТУТ.
9. Науково-інтерактивний центр "Єврика"
Проект передбачає створення наукового центру для дітей та дорослих, віком від 3 до 110 років. Інтерактивний центр на прикладах дасть змогу уявити про суть багатьох фізичних та природніх явищ, будову і функції різних органів в тілі людини та інше.
Науковий інтерактивний центр буде розділений на п'ять тематичних розділів: Планета, Цивілізація, Людина і Мікросвіт та з кожним роком доповнювати різними експозиціями від оптики до хімії, від енергозбереження і астрономії, до фокусів і трюків.
Бюджет проекту: 2 000 000 гривень. За нього вже проголосувала 201 людина. Підтримати проект можна ТУТ.
10. Черкаси - дружнє місто для людей і тварин
Проект пропонує розпочати програму стерилізації котиків, спочатку за рахунок Громадського бюджету на 2021 рік. На основі обробки даних електронного анкетування за два тижня вдалося зібрати інформацію і створити мапу міста з позначками 212 адрес скупчення 1954 одиниць нестерилізованих котів.
«Ми маємо продовжити цю роботу, бо по оцінкам волонтерів, зараз у місті проживає більш ніж 5 тисяч котів. Результатом нашого проекту через рік має стати те, що майже кожен мешканець нашого 280,0 тис. міста має впевнитися: в покращенні санітарного стану дворів, підвалів, майданчиків для сміття, промислових зон; зменшенні на 50% кількості нестерилізованих котів, і як слідство - зникненню з вулиць хворих, травмованих котиків», – написала авторка проекту Олена Гавриш.
Бюджет проекту: 977 000 гривень. Наразі його вже підтримало 156 осіб. Проголосувати можна ТУТ.
Із повним переліком проектів, які цього року подалися на громадський бюджет, можна ознайомитися ТУТ.
Нагадаємо, що цього року в Черкасах зафіксували рекордну кількість проектів на "Громадський бюджет". Попередній рекорд тримався з 2017 року та складав - 141 проект.
Підготувала Світлана Небилиця
Фото - тематичні з мережі інтернет
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter