Скількох черкаських юнаків призвуть до служби навесні та що загрожує їм у разі неявки?
Реклама
З 1 березня в Україні стартувала весняна призовна кампанія на строкову військову службу. На Черкащині на службу мають призвати 577 юнаків, яким виповнилося 20 років, але які ще не досягли 27 років. Із них на службу в Збройних силах України – 350 осіб, у Нацгвардії – 150, у Державній прикордонній службі – 50, у Державній спеціальній службі транспорту – 30.
Про це під час прес-конференції повідомив заступник обласного військового комісара Ігор Яшкін.
Навіть, якщо призовник не отримав повістку, він зобов’язаний з’явитися до військового комісаріату протягом 10 днів з дня публікації Указу Президента.
"У нас на обліку перебувають близько 30 тисяч юнаків, але багато хто має відстрочку чи навчається у виші на денній формі чи відстрочку на лікування чи інших є багато видів. Цієї кампанії ми маємо призвати близько 600 осіб, а всього до військового комісаріату викликаємо 12-15 тисяч призовників", - розповів Яшкін.
За його словами, якщо юнак вперше не з'явився до комісаріату - наступає адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 86-119 грн, якщо ж повторно – 170-200 грн.
"Такі штрафи – несерйозні, вони стимулюють до неявки. Зараз У ВРУ розглядають зміни у законодавстві у цьому питанні. Розмір штрафів хочуть значно збільшити – до 100 – 150 неоподаткованих мінімумів доходів громадян", - сказав полковник.
У разі ж, якщо призовник вже пройшов комісію, визнаний придатним до військової служби, йому була видана повістка з терміном, коли він має прибути на обласний збірний пункт для безпосереднього відправлення до військової частини, і він не з'явився – наступає кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі до трьох років.
Служитимуть чоловіки, як розповів Ігор Яшкін, у всіх можливих військових частинах на території України, окрім зони АТО, але не в рідному регіоні, а в інших. Для служби в десантно-штормових військах чи в підрозділах морської піхоти призовник має бути абсолютно здоровим. Є військові спеціальності, де юнак може служити із вадами здоров'я, наприклад, кухарем чи водієм.
На час проходження служби за призовником залишається місце роботи, середній заробіток, а також йому йому виплачується матеріальна допомога при призові в розмірі не менше 3,5 тисяч грн.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter