Старовинні ікони, манекени та іграшки. У Черкасах створили віртуальний музей негабариту
Реклама
Ікона, іграшки, старі меблі, голова манекена, одяг, “оскар” і чимало іншого добра щодня знаходять серед негабариту працівники компанії “Нова якість “Благоустрій”. Пів року тому виникла ідея створити музей з таких “експонатів”, згодом вирішили, що він буде віртуальним, аби не накопичувати непотріб.
- Іграшок ще кілька місяців тому на базі підприємства назбирали мішків 5, - говорить відповідальний за вивезення негабариту в компанії Олег Сіряк. - Бувають унікальні раритети: старовинні меблі, старі дитячі годинники, каски, знаки тощо.
Він демонструє лише маленьку частину експонатів, що зібрані були за один день. Розповідає про найбільш пам’ятну знахідку.
- Хлопці у свято Благовіщення знайшли серед сміття у приватному секторі Ікону Пресвятої Богородиці. Їй років 150-200. Колега забрала її та віддала на реставрацію, аби продовжити життя, - додає Олег Сіряк.
За словами засновника групи компаній “Нова Якість” Андрія Бортника, ідея створення негабариту виникла ще пів року тому, аби нагадати людям про культуру поводження з відходами.
- Негабарит у нас асоціюють лише із будівельними відходами та старими меблями. Ми ж знаходимо на наших майданчиках усе підряд: гілля, шини, які взагалі не є негабаритними відходами, а поруч із ними чимало дрібного сміття, як-то іграшки, папір, одяг і ще багато речей, які легко поміщаються у контейнери для твердих побутових, - говорить Андрій Бортник. - Через те, що містяни мінімально не сортують сміття, у нас кількість вивезеного у травні, для прикладу, склала 6,5 тисяч кубічних метрів. Це як 90 залізничних вагонів! І ця кількість у 1,5 рази вища від об’єму, що заявлений у договорі.
Засновник компанії стверджує, коли містяни будуть зменшувати (завдяки сортуванню) кількість негабариту, акуратно складатимуть його у контейнери, то відповідно зменшуватиметься і тариф. Нині на затвердження виконкому компанія вже подала відповідний проект рішення. У ньому пропонує зменшити вартість вивезення негабариту для містян на 1 гривню. Однак вже кілька місяців проект без руху лишається у стінах міськвиконкому.
Детальніше про музей негабариту - у сюжеті “Суспільного. Черкаси”:
У компанії просять фотографувати та надсилати у месенджер світлини цікавих речей, які ви помітили на майданчику для негабариту. Або ж ті, які виносили у контейнер із власної домівки та діліться їхньою історією. Усі експонати потраплять до віртуального музею.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter