Історія черкащанина, який помер від коронавірусу в лікарні. Як ховають інфікованих COVID-19 пацієнтів
Реклама
Черкащани б’ють на сполох, натякаючи, що в Третій міській лікарні швидкої медичної допомоги навмисно ставлять пацієнтам діагноз COVID-19. У соціальній мережі з’явилася історія про чоловіка, який помер у лікарні. За словами рідних, діагноз лікарі змінювали, тіло померлого не віддавали й без підтверджень діагностували коронавірусну хворобу.
Відповідний допис у фейсбуці опублікувала знайома сім’ї померлого Анастасія Негода. За її словами, 12 жовтня швидка госпіталізувала 63-річного чоловіка в реанімацію Третьої міської лікарні з серцевим приступом. За день хворий помер. Йому лікарі встановили заключний діагноз – COVID-19, інформує 18 000.
“У нього не було жодних ознак і температури. Медики швидкої на виклику зробили експрестест на коронавірус, який виявився негативним”, – зазначає Анастасія.
Натомість головний лікар Третьої міської лікарні Олександр Федорук пояснює, що чоловік потрапив до медичного закладу з двосторонньою пневмонією. Його відразу протестували методом ПЛР і зробили висновки за знімками рентгену.
– Чоловік поступив у тяжкому стані. Відразу була дуже велика вірогідність ковіду. У лікарів знімок не викликав сумнівів. Свій вплив має й супутня хвороба – серцева патологія. Найчастіше, такі випадки мають летальні наслідки, – розповів Олександр Федорук.
Рідні ж померлого стверджують, що результату чи заключення не бачили. Головний лікар, як пише Анастасія Негода, сказав, що все буде прописано в історії хвороби. Вона додає, на той час лікарі діагностовували COVID-19 без жодного лабораторного підтвердження, оскільки результат ПЛР-тесту чекають близько 2-3 діб. А експрестест показав, що чоловік здоровий.
– І що, що експрестест був негативний. Усі, хто потрапляє в лікарню, тестуються. Цей пацієнт – не виключення. Позитивний результат аналізу підтверджений Черкаським обласним лабораторним центром, – пояснює головний лікар.
Як зазначено в дописі, відповідно до діагнозу, тіло рідним відмовили видавати, попрощатися та ховати – теж. У лікарні це аргументували тим, що обряд поховання відбудеться в спеціально виділеному місці, а ритуальна служба самостійно надасть всі послуги без присутності родини, яка повинна перебувати на самоізоляції два тижні.
“Рідним, які перебували в шоковому стані, показали віконце, де вони заплатити 18 000 грн за послуги. Чек із ритуального агентства ніхто не отримав”, – пише Анастасія Негода.
Водночас очільник Третьої лікарні каже, що керувався відповідними рекомендаціями. Додав, що у вівторок увечері спілкувався з родичами чоловіка.
– Телефонували мені й запитували, чому не віддають тіло померлого. Я відповів, що цим займаються патологоанатоми з обласної лікарні. Але є порядок захоронення, який ми чітко виконуємо, – зазначив Олександр Федорук.
Кореспондент “18000” поспілкувався з завідувачем патологоанатомічного відділення Черкаської обласної лікарні Віталієм Комісаренко. Він розповів, що патологоанатомічне відділення обласної лікарні обслуговує лікувальні заклади міста, зокрема й Третю міську лікарню.
Віталій Комісаренко пояснив, що патологоанатом не має обов’язку передавати тіло. На розтин потрібно близько трьох годин, який проводиться день у день за заявою головного лікаря.
– Патологоанатом ознайомився з медичною картою пацієнта, підписаною головним лікарем, та, одягнувши спеціальний костюм, провів розтин в морзі Третьої міської лікарні, – розповів завідувач патологоанатомічного відділення.
За словами пана Віталія, у пацієнта були ознаки зараження легень. Тканинні зразки легенів, трахеї та бронхів надані лабораторному центру для посмертного підтвердження коронавірусної хвороби. Він додав, що лікар ознайомив двох жінок із свідоцтвом про смерть і пояснив наступні дії, які затверджено головним державним санітарним лікарем України.
Відповідно постанови головного санлікаря, померлий поміщається в герметичний мішок, який обробляється і всередині, і зовні. Потім тіло кладеться в труну, яка теж дезінфікується.
– Але цим вже займається комбінат ритуальних послуг, пояснив Віталій Комісаренко. – І комбінат ритуальних послуг, і патологоанатом зацікавлені швидко працювати з тілом, аби зменшити ризик передачі коронавірусу. Трупні виділення мають мільйони вірусів.
Ритуальні послуги в Черкасах надає КП “Комбінат комунальних підприємств” Черкаської міської ради. Ця установа є комерційним підприємством і займається як звичайними похованнями, так і тих людей, які померли від коронавірусу.
Як розповів директор Комбінату комунальних підприємств Анатолій Бейн, працівники комунального підприємства транспортують труну з моргу відразу на міський цвинтар.
– При лікарні є стіл замовлення, де родичі можуть скористатись нашими послугами. Тоді ми займаємось похованням: приїжджають наші працівники, одягнені в костюми, в масках, як рекомендує постанова, й доставляємо труну на цвинтар, – пояснив Анатолій Бейн.
Директор комунального підприємства додав, що рідні можуть бути присутніми на похованні, дотримуючись дистанцій. Померлих від COVID-19 ховають на звичайному цвинтарі, але у відділеному секторі.
У коментарі виданню “18000” Анастасія Негода пояснила, що тіло повернути родині домогли небайдужі люди. За її словами, 14 жовтня тіло чоловіка у закритій труні видали рідним, які змогли попрощатися й поховати його на звичайному цвинтарі.
Історія активно поширюється у соціальних мережах. Користувачі в коментарях розповідають власні історії.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter