Реклама
Реклама
28.11.16 11:47

Історія одужання: черкащанка лікує дітей за допомогою верхової їзди


Історія одужання: черкащанка лікує дітей за допомогою верхової їзди

 

Ольга Вовкодав практикує лікувальну їзду верхи вже 4 роки і є єдиним фахівцем такого профілю в Черкасах.

За цей час вона змогла переконатися в цілющих властивостях контакту з кіньми, адже на її очах стан здоров'я дітей з діагнозом ДЦП значно покращувався, повідомляє "in.ck.ua".

Іпотерапія – це фізичні вправи, які виконують верхи на коні. Їх призначають при дитячому церебральному паралічі, аутизмі, сколіозі, синдромі Дауна, дефіциті уваги або синдромі гіперактивності. Лікування верховою їздою доповнюють також медикаментами та масажем.

Ольга давно займається верховою їздою і любить коней. Зараз у неї є двоє коней, які допомагають лікувати дітей. Найскладніше в її роботі – розуміти, що в деяких випадках ти безсилий. Іноді батькам особливих діток доводиться відмовляти, адже ні допомогти, ні навіть полегшити стан хворої дитини не вийде. А давати батькам пусті сподівання Ольга просто не може собі дозволити.

"Я працювала на стайні, і одного разу до мене на заняття привели дитину з психічними проблемами. Пізніше виявилося, що у неї шизофренія. Після цього випадку я зрозуміла, що хочу допомагати таким особливим діткам. Для цього я почала навчатися іпотерапії. Першим у мене з'явився кінь Гавриїл. Зараз йому вже 29 років. Історія цього коня досі викликає у мене захоплення. Гавриїл допоміг хлопчику з ДЦП вилікуватися і стати звичайним здоровим школярем. Батьки цієї дитини купили собі коня, щоб займатися з хлопчиком самостійно. Після 4 років іпотерапії дитина одужала, а Гавриїла віддали мені. Пізніше я придбала ще одного коня.

Я сама неодноразово переконувалася в ефективності іпотерапії. Колись я займалася з однорічною дівчинкою, якій поставили діагноз ДЦП. Вона тоді навіть сидіти не могла. Це були важкі заняття, адже дитина весь час кричала до втрати голосу. Ми провели декілька курсів іпотерапії по 10 занять, а в перервах я приїжджала до них додому робити вправи. Приблизно за рік дівчинка вже самостійно могла стояти і робити невеликі кроки, а ще за півроку вона навчилася ходити. Зараз ця сім'я живе у Польщі, за місцевими стандартами дитина повністю здорова і ходить у звичайний садочок", – розповідає Ольга Вовкодав.

Під час ходьби у коня працює понад 200 м'язів. Коли людина їздить верхи, у неї в будь-якому випадку скорочуються м'язи. Експерти запевняють, що 10 хвилин вправ на коні – це дві години роботи в тренажерному залі. Для результативного лікування необхідно пройти повний курс із 10 уроків, а потім повторювати його з перервою в 1,5 місяця.

Схему вправ і навантажень розробляють і призначають індивідуально. Якщо дитині поставили діагноз ДЦП, головне завдання терапії – навчити її ходити. На перших етапах занять такі діти просто лежать на коні, а через певний час вже можуть сісти. Під час вправи іпотерапевт робить малюкові спеціальну гімнастику. Якщо дитина сама не може рухатися, їй допомагає фахівець. Якщо дитина вміє говорити або у неї немає фізичних проблем зі здоров'ям, то протягом усього заняття з нею розмовляють. Після таких уроків діти з порушеннями розумового розвитку роблять помітний прогрес, наприклад, запам'ятовують кольори, які не могли вивчити, беруть у руки олівець, який раніше не могли втримати.

ДИВІТЬСЯ:

Черкаська переселенка лікує своїх земляків творчістю (ВІДЕО)

В Європі та Америці іпотерапію практикують понад 50 років. Такий вид лікування поширений і в Україні, але не визнаний офіційною медициною.

Якщо своєчасно почати лікування, іпотерапія може забезпечити повне одужання. Так, наприклад, якщо діагноз ДЦП поставили дитині до року, ймовірність одужання становить 90%, від 2 до 4 років – 50%. За статистикою, після 4 років імовірність одужання знижується до 25%, а після 8 років – до 10%.

Фото надала Ольга Вовкодав

Для дитини 12-річного віку вірогідність одужати за допомогою цієї методики наближається до нуля. В такому віці можна досягти лише полегшення больових відчуттів у руках і ногах. Чим раніше поставити діагноз і розпочати лікування, тим більше шансів на позитивний результат. На жаль, в нашій країні діагноз ДЦП ставлять дуже пізно.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#лікування #здоров'я

Останні новини

16 травня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
21:51
Є зміни: на Черкащині оприлюднили новий графік відключення світла на 17 травня
20:13
У Черкасах без води залишаться більше десятка будинків та дитсадок
19:08
На Лисянщині відкрили Алею Слави загиблим воїнам
18:03
На Черкащині троє чоловіків ухилилися від призову 
17:16
У жителя Золотоніщини вдруге за рік виявили наркотики
16:57
У Тальному у пологовому подарували вишиванку новонародженому малюку
16:24
На Черкащині через недбальство хірурга помер чоловік
15:57
Мер Черкас відвідав пологовий і відкрив кабінет мамографії
15:26
У черкаському сквері стартував проект до Дня вишиванки 
14:54
На Золотоніщині попрощалися з військовим, якого вбили у Німеччині
13:56
На Черкащині прогнозують потепління 
13:24
В Умані чоловік намагався підпалити підвіконня однієї з квартир у сусідньому будинку 
12:43
У Черкасах "Щедрий кіт" зібрав понад 20 тисяч та вбрався у вишиванку
12:08
Які фільми черкащани можуть подивитися в кіно (АФІША)
11:39
У Смілі повернули додому пенсіонера, який загубився
10:56
На Черкащині попрощалися із захисником, якого майже рік вважали зниклим безвісти
10:29
Представлявся працівником банку: житель Сміли видурив у людей майже 300 тисяч
09:47
У черкаському ЦНАПі запрацював call-центр
09:24
В одному із мікрорайонів Черкас за деякими адресами не буде гарячої води
15 травня 2024
22:12
На Черкащині оприлюднили погодинний графік відключення світла на 16 травня
20:19
На Черкащині частково застосували аварійні відключення електроенергії 
19:15
В Умані іноземцю вдруге заборонили в'їзд в Україну