"Світінь на змивах з рук не виявлено": в справі черкаського військовослужбовця досліджують письмові докази та експертизи
Реклама
Чергове засідання у справі чинного військовослужбовця, колишнього заступника командира військової частини Нацгвардії, якого обвинувачують в отриманні хабаря, відбулося сьогодні, 15 лютого, у Придніпровському суді міста Черкаси.
Про це повідомляє кореспондент ЗМІ.ck.ua.
Нагадаємо, що уже було досліджено відеодокази. Після їхнього аналізу адвокат Андрій Вовк зробив висновки, що під час обшуку слідчі порушували норми, а також, по суті, не знайшли ніяких доказів, які б свідчили про винуватість підозрюваного а тим більше не знайшли під час обшуку предмету неправомірної вигоди. Також у справі вже дослідили протокол обшуку, ухвалу та саме відео по затриманню.
На сьогоднішньому ж засіданні було розглянуто експертизу, відповідно до висновків якої нашарування спеціальної хімічної речовини якою було помічено грошові кошти у якості хабаря, не було виявлено на тілі, одязі та руках обвинуваченого, натомість так зване «світіння» помічено на дверній ручці та на цукорниці. Як зазначають адвокати підозрюваного, це цілком логічно, адже саме до цих предметів і торкався заявник, за версією слідства, від якого підозрюваний нібито отримав хабар.
«Ця експертиза підтверджує нашу позицію. Заявник заходив до кабінету, торкався до дверної ручки, тому й залишив ці сліди. Однак нічого подібного не було виявлено на моєму клієнтові чи його одязі. Крім того, у висновку експертизи йдеться про те, що використана речовина легко переноситься, тобто навіть за найменшого контакту з грошима, у обвинуваченого б її виявили. Але цього не сталося», – сказав адвокат Максим Уланов.
Сам обвинувачений зауважив, що експертиза була призначена слідчим 1 квітня 2021 року, натомість слідчий був уповноважений на це лише 19 квітня. Крім того, підозрюваний також додав ще раз, що особа, яка нібито дала хабар для взяття його на військову службу за контрактом, вказувала недостовірні дані в анкеті, оскільки не перебувала на військовому обліку у військкоматі та була внесена до реєстру корупціонерів.
«І взагалі раніше цей громадянин був звільнений з лав НГУ у зв’язку із систематичним невиконанням умов контракту, був внесений до реєстру корупціонерів та не перебував на військовому обліку, що унеможливлювало б його взагалі прийняти на військову службу за контрактом. Тож ми, якби він вказав правдиві дані його б навіть не розглядали на комісії, як можливу кандидатуру», – сказав обвинувачений.
Також під час засідання сьогодні дослідили інші письмові докази, зокрема протоколи обшуку.
«Ті докази, які зараз досліджувались, ми вважаємо, що вони не є першоджерелами. Не можна зараз робити оцінку без перегляду відео, допиту свідків. Ці протоколи ніякої доказової бази не несуть», - сказав адвокат Максим Уланов.
Наступне засідання має відбутися 21 лютого о 15:30 годині.
Нагадаємо, що колишнього заступника командира однієї з військових частин Нацгвардії затримали в середу, 3 лютого 2021 року, як зазначало слідство, одразу після отримання 1000 доларів США неправомірної вигоди. Так, ті, хто хотів вступити на контрактну службу, повинні були сплатити військовому певну нагороду. За це він обіцяв зарахувати їх до списків військової частини та надалі підписати контракт. Військовослужбовця затримали в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter