Трахтемірів-digital: на Черкащині створять 3D-модель півострова
Реклама
3D-модель ландшафту Трахтемирівського півострова із фіксацією відомих та виявлених пам'яток археології та природи створять на Черкащині. Для цього використають технологію лазерного сканування землі.
Про це сьогодні, 23 липня, на пресконференції повідомив директор Державного історико-культурного заповідника "Трахтемирів" Тарас Теліженко, передає кореспондент Zmi.ck.ua.
За словами очільниці управління культури та охорони культурної спадщини ЧОДА Людмили Фіть, це той майданчик, який у майбутньому дасть для Черкащини багато корисного. Зазначають, що до цього часу в Україні таку технологію стосовно пам'яток та археології не застосовували, у Черкаській області це відбувається уперше. Тільки недавно ці інновації почали набирати обертів у Європі.
3D-модель ландшафту Трахтемирівського півострова має з'явитися до кінця жовтня.
"Неможливо почати відразу. Спочатку потрібно все дослідити. Цим і займається наша експедиція. Ми шукаємо пам'ятки, ставимо GPS і відправляємо. Теоретично можливо знайти нові пам'ятки так", - розповідає начальник Черкаської експедиції Інституту археології НАН України, кандидат історичних наук Дмитро Куштан.
Розроблення та створення 3D-моделі відбувається за сприяння гранту від Українського культурного фонду. Ця модель буде розміщена на сайті, її зможе побачити кожен. 3D-модель стосуватиметься ландшафту землі, будуть також фотографії пам'яток, які є на поверхні. Користувач зможе подивитися їх з усіх боків.
"Сканування, сподіваємося, почнеться десь за тиждень. Для цього використовують різні технології: знімання з літака, дрони. Я думаю, що швидше за все ми будемо знімати з дронів. Копати нічого не будемо, так само як і не будемо ходити з металошукачами, просто скануватимемо", - зазначив Тарас Теліженко.
Таке сканування допоможе документувати пам'ятки, визначити охоронні межі, а також сприятиме у розробленні генплану заповідника. Результатом проєкту буде упровадження нових методів мапування та опису пам'яток.
"До цього розвідки проводились тільки поверхнево, без заглиблення та використання нових технологій. Ми сподіваємося, що вийде щось цікаве", - розповідає Дмитро Куштан.
На основі результатів планують розробити ряд віртуальних екскурсів по Трахтемирівському півострові.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter