"Тракторфест-2021" зібрав на Канівщині близько восьми тисяч осіб
Реклама
Удев’ятє на Черкащині відбувся колосальний фестиваль, який було започатковано ТОВ НВФ "Урожай" (МХП) та ініційовано особисто директором підприємства Олександром Воскобойніком. Партнером заходу виступає БФ "МХП – Громаді".
Ця унікальна подія, просто неба та поля, що не має аналогів на теренах країни, незважаючи на літню спеку, щоразу збирає все більшу кількість людей і вже має цілком заслужену всеукраїнську популярність.
Фест росте, вдосконалюється, щоразу стає все більш захопливим та цікавим не лише для працівників "Урожаю" з різних куточків області та безпосередньо механізаторів, але й загалу, який приїздить звідусіль, черпає емоції від побаченого, надихається мистецтвом від майстрів народної творчості та кулінарії, не упускає шансу взяти участь у конкурсах і отримати за перемогу цікаві та корисні призи, а ще з радістю користується можливістю побачити на власні очі зірок української естради.
Цього року роль "вишеньок на тортику" випала запальній Руслані та спокусливій Олі Цибульській. Фінальну крапку поставив гурт "Крутий Заміс". Як все відбувалось, у нашому репортажі.
Третій раз поспіль право на те, аби прийняти у себе цей поважний та велелюдний фестиваль випадає селу Полствин на Канівщині. Натхненники фестивалю з агрохолдингу МХП та підприємства "Урожай" вважають саме цю місцину найбільш географічно вдалою та зручною, аби зібрати всіх охочих. До того ж величезне поле, де відбувалося саме дійство, вміщає кілька сцен та головних фестивальних локацій, що якнайкраще відповідає безпеці під час певних епідемічних застережень.
Власне, на фестивалі і малі, і великі мали можливість знайти для себе локацію до душі, посмакувати гриль стравами та кулінарними витворами, якими дивували громади, поспівати досхочу в Караоке на Майдані, і звісно до хрипоти повболівати за своїх механізаторів.
Бо головна гаряча "страва" підігрівала і так розпечене повітря та розпалювала все навколо неймовірними емоційними хвилями. Досвідчені трактористи з різних підрозділів компанії „Урожай“ запекло змагалися на тракторах МТЗ-80 та велетнях "Fendt".
Цікаво, трасу на мальовничому полствинському полі зробили за зразком гоночної італійської траси Формули-1, що неподалік міста Монца.
У Полствині мірялися майстерністю механізатори, які були обрані за попереднім кваліфікаційним відбором серед представників восьми виробничих підрозділів "Урожаю".
— Серед них є вже досвідчені „гонщики“, які вже неодноразово брали участь та перемагали у перегонах на тракторах, але є й такі, що пробують свої сили та випробовують себе на мужність проявити свої вміння на змаганнях такого рівня вперше, — зазначив Олександр Воскобойнік. — Тільки працівників від філій „Урожаю“ було понад 800 чоловік. Але з ними приїхали їхні родини, їхні діти та маса вболівальників зі всієї України. Без перебільшення на святі маємо більше восьми тисяч людей. А безпосередньо участь у змаганнях беруть 20 механізаторів.
Сюрпризом для всіх присутніх стала участь у змаганнях жінок, які здається й трактор на скаку приборкають. Цьогорічний фест відкрив двері також для дітей до 16 років, що охоче наслідують механізаторський талант батьків. Звісно, ці категорії учасників виїжджали на трасу під пильним оком інструкторів та з дотриманням усіх правил безпеки.
Директор ТОВ НВФ „Урожай“ Олександр Воскобойнік зазначив, що зазвичай на ініційоване ним дійство люди їдуть за емоціями та особливим драйвом. Бо тракторні перегони ще те видовище.
Між іншим, погоджуючись з тим, що Тракторфест це перегони, Олександр Анатолійович означив, що головна суть цього свята — все ж у збереженні наших українських традицій.
— Раніше наші батьки, прадіди, діди, коли закінчували якийсь певний обсяг агрономічних робіт — чи то були жнива, чи посівна, влаштовували радісне свято, яке відзначали надзвичайно дружньо та весело. Ми, на жаль, забули про традиції наших пращурів. Ми весь час працюємо і працюємо. А де ж радість ?! Ми забули про найголовніше — про спілкування. От ми й вирішили надолужити втрачене. І нам це вдається ! Я вважаю, що свято це вже давно є всеукраїнським, тому думаю, що вже наступного року до нас з’їдеться ще більше люду. Ми всім раді та готові щиро подарувати один день драйвового відпочинку, — акцентував директор ТОВ "НВФ "
Урожай".
Учасникам заїздів потрібно було проїхати по три кола — один по зовнішньому, інший — по внутрішньому. Після першого фінішування водії мінялися смугами. Суді ж фіксували загальний час та рівень швидкості, який знадобився для проходження треку. Цікаво, що деякі учасники вийшли "поганяти" та вибороти перемогу цілими родинами. Так, наприклад, Андрій Ляшко з виробничого підрозділу Ліпляве змагався сам, а згодом вболівав за свого 15-ти річного сина Вадима.
— У перегонах Тракторфесту беру участь втретє. Займав треті місця в попередні роки. А взагалі за кермом трактора я з 1997 року. Подобається сама атмосфера та можливість показати свої вміння, подивитись на колег. А ще й собі довести, що щось умію. Змагання — це такий адреналін, який надихає до вдосконалення. Цього року я маю бути не просто переможцем, а й добрим прикладом для сина. Звісно буду вболівати за нього. Я гордий, що в мене підростає гідна заміна. За мене та Вадима сьогодні вболівають дружина та менший син, який сподіваюсь через кілька років також братиме участь у цих перегонах. Йому лише 11 років, але він вже вміє керувати великим трактором. І робить це досить пристойно.
Сімейно, але почергово, вийшли на трек катеринопільчани Савранські — Людмила та її чоловік Василь. Після перемоги дружини, той буквально на руках її носив. Хіба не мотивація для жіноцтва ?! А ще ж який стимул за лічені години суттєво поповнити сімейний бюджет ! До речі, переможці змагань, як і численних фестивальних конкурсів, отримали від „Урожаю“ доволі пристойну грошову винагороду від 7 до 15 тисяч гривень, сувеніри та професійне визнання.
— Я обожнюю швидкість та адреналін. Завжди хотіла оволодіти таким великим та чудовим трактором, як "Fendt". Загалом керую автомашиною вже 13 років. Хоча звісно управляти нею порівняно набагато легше. Дуже тішусь сьогоднішньою перемогою та радію за себе і чоловіка, — щиро зізналась приваблива та сильна духом Людмила Савранська.
З особливим завзяттям виборювала собі перемогу зовсім ще юна, проте надзвичайно заповзята Юля Коваленко. Вона лише раз в житі встигла сісти за кермо„Fendt. І цієї спроби було достатньо, аби дівчина не побоялася змагатись з однолітками чоловічої статті.
— Це незабутні емоції. Я вражена і дуже задоволена. До цього я пробувала один раз просто проїхатись на тракторі та два рази з бочкою. Оскільки в мене був досвід і я вмію водити механіку, мені було легше, – розповіла дівчина.
Переможцями Тракторфесту-2021 цього року стали Василь Дзюба з ВП Катеринопіль, який змагався на тракторі МТЗ-80. Його колега з цього ж підрозділу, Олександр Крикливенко, який долав гоночну трасу на тракторі "Fendt", також посів у своїй категорії перше місце. Серед жінок першість виборола також катеринопільчанка Людмила Савранська, а серед дітей нагороду отримав Максим Женжера.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter