Цей день в історії Черкас
Реклама
Відомий черкаський журналіст Борис Юхно на сторінках Zmi.ck.ua оприлюднює цікаві факти із історії міста.
4 квітня:
1925 (91) - з історіїї курорту Соснівка належно популяризований її царський період: збереглося чимало фотографій місцевих дач та рекламних оголошень для "господ дачников". Натомість, початок радянських часів у соснах якось загубився. Що там відбувалося? Та все те саме. Не зразу, але вже 1922-го нова влада ініціювала створення у Соснівці здравниці для лікуваня червоноармійців і робітників з подальшим будівництвом санаторій (саме так, спочатку це слово писалося як "санаторія"). І ось у квітні 1925-го відкрили два нових корпуса. Якщо ви десь читали, що вже тоді на околиці оздоровлювалося до 15 тисяч осіб щомісяця - не вірте, це показник за увесь теплий сезон, до того - 10-ма роками пізніше, в часи розквіту Соснівки довоєнної. Окрім "корпусів з процедурами", частина яких збереглася до наших днів в глибині лісу навпроти обллікарні, територія Всеукраїнської оздоровниці мала тоді "великий парк, там стоїть літній театр, кіно, спортивні площадки, бібліотеку, дві читальні. Щодня грає духовий оркестр. На березі біля пляжу укрита лісом круча заввишки 40 метрів".
1956 (60) - моя улюблена Соснівка, нехай і добряче покалічена в нові часи, забрала стільки місця (а насправді разів у 20 менше, ніж могло би бути), що далі доведеться стисло. 4-5 квітня 1956-го місцевою владою були отримані усі "одобрямси" з приводу будівництва у Черкасах нового кінотеатру. Подробиці відкладемо до 13 жовтня, коли вже 1959 року його відкриють. А тут лише повідомлю, що йдеться про наш титульний "Дніпро".
2011 (5) - Черкаси - місто музеїв. Ні, серйозно. Бо насправді їх значно більше, ніж усім відомих три: краєзнавчий, художній та Кобзаря. Маємо аптеку-музей, освіти, геологічний, податкової служби, радіотехніки, МНС, умовно маємо археологічний. А того дня місто збагатіло ще й на Музей спортивної слави. Відкрили його у адмінприміщенні Центрального стадіону, стрічку перерізали у минулому "трошки футболіст" Сергій Тулуб та "цілковито" олімпійський чемпіон Андрій Хіміч.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter