У Черкасах планують створити Координаційну раду із захисту населення
Реклама
Під час робочої зустрічі Штабу оборони Черкащини сьогодні, 19 травня, було вирішено створити Координаційну раду із захисту цивільного населення області.
Про це повідомляє кореспондент Zmi.ck.ua.
Як повідомив ініціатор створення координаційної ради Дмитро Кухарчук, вона буде складатися з представників ветеранських спілок, громадських організацій, патріотичних партій та українського духовенства, а також із представників Черкаської ОДА, міської ради, військомату і територіальної оборони.
Основним завданням ради буде напрацювання алгоритму дій для цивільного населення у випадку повномасштабного вторгнення російських військ на територію Черкащини і напрацювання механізмів повноцінної комунікації між владою і населенням.
"Насправді російські війська не відступили повністю, вся військова техніка сконцентрована на кордоні. У нас загроза не тільки на Сході. Тому, буквально кажучи, ми можемо очікувати на вторгнення у будь-який момент. І є питання, а що робить у разі вторгнення звичайній людині? Цивільне населення абсолютно не знає, як поводитися, що робить, як бути корисним. Навіть найбанальніше питання – де розташовані бомбосховища? Не всі знають. Тому основним завданням такої ради буде створення алгоритмів дій населення у разі вторгнення агресора", – сказав Дмитро Кухарчук.
Під час обговорення було окреслено, що координаційна рада буде складатися із близько 20-30 громадських організацій, за кожною з яких буде по 50-100 осіб-учасників. Це буде близько 90 відсотків цивільного населення й тільки 10 відсотків органи влади. Рада буде проводить інформаційно-пропагандистську, соціальну, культурну та інформаційно-психологічну функцію. Вона буде координувати дії та взаємовідносини між владою та населенням.
Перший заступник міського голови Черкас Сергій Тищенко повідомив, що міська влада таку ініціативу підтримує.
"Ми підтримуємо таку ініціативу. Ми готові максимально допомагати спільно з вами. Є така приказка: "Хочеш миру – готуйся до війни". Ми живемо в дуже нелегкі часи. У нас, як у влади, є величезна відповідальність за людей. Ми вже попередньо на цю тему спілкувались. Я думаю, що потрібно починати, а далі треба зробить нормальний конструктивний проект, який буде працювати та буде прикладом для всієї України. Тому що ми не знаємо, що буде завтра. Ми за єдину Україну, щоб менше людей гинули. Ми повинні максимально допомогти, як влада. Хтось повинен бути локомотивом. У нас справді є такі інституту, які теоретично є, а на практиці ми їх не бачимо. Тому, якщо цей орган буде дієвий, я особисто готовий долучитися до координаційної ради. Що більше людей буде долучатися, то більш конструктивне рішення буде прийнято, яке допоможе всій країні розвиватися та рухатися далі. Кожного дня ми перебуває у стані неоголошеної війни й повинні виходить із ситуації. Краще готуватися до важкого сценарію і бути до нього готовим, ніж це буде несподіванка", - сказав Сергій Тищенко.
Як повідомив заступник голови Черкаської обласної адміністрації Віктор Гусак, юридичному управлінню дадуть доручення оформити документи для правомірного створення координаційної ради.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter