У Черкасах постраждалим внаслідок підриву Каховської ГЕС виплатять допомогу
Реклама
Постраждалі, які подадуть відповідні документи до 31 серпня, отримають одноразову матеріальну допомогу в розмірі 5 тисяч гривень.
Про це проінформували на сайті Черкаської міської ради.
Постраждалими визнаються особи, які на момент виникнення надзвичайної ситуації:
– проживали/були зареєстровані/задекларовані у населених пунктах, що розташовані в районах підтоплень Миколаївської та Херсонської областей. Перелік населених пунктів, що розташовані в районах підтоплень разом із переліком вулиць та адрес (за можливістю) затверджується Миколаївською та Херсонською обласними військовими адміністраціями;
– перемістилися після 6 червня 2023 року з тимчасово окупованих російською федерацією територій Миколаївської та Херсонської областей, які розташовані в районах підтоплень зазначених регіонів.
Кошти сумою 5 тисяч гривень виплатять на кожну особу, в тому числі – на неповнолітніх дітей.
Громадяни, які постраждали внаслідок підриву Каховської ГЕС, повинні особисто (не онлайн!) подати необхідні документи до органів соціального захисту.
Які документи для цього потрібні:
Окрім заяви подаються:
– документи, що посвідчують особу та реєстраційний номер облікової картки платника податків (або єДокументи);
– для дітей – свідоцтво про народження дитини (або е-свідоцтво про народження), інформація про неповнолітню дитину включається до заяви одного з батьків.
Катерина Бінусова наголошує, що звернутися із заявою до органів соцзахисту необхідно до 31 серпня 2023 року (включно).
Що робити, якщо документи втрачено чи зіпсовано:
Якщо документи були втрачені або зіпсовані, людина може пред’явити їхні скан- чи фотокопії або використати відомості з Єдиного державного демографічного реєстру та інших державних інформаційних ресурсів.
Про представників недієздатних осіб:
Заяву про надання матеріальної грошової допомоги особі, яка визнана судом недієздатною, може подавати її законний представник (для недієздатних осіб, яким призначено опікуна) або уповноважена особа органу опіки та піклування (для недієздатних осіб, яким опікуна не призначено або втрачено з ним зв’язок під час дії надзвичайного або воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях).
Що робити, якщо немає договору про оренду житла у підтопленому населеному пункті:
Якщо людина орендувала житло у підтопленому населеному пункті, але не має договору про оренду, вона теж має право на таку виплату. Але за умови іншого документального підтвердження факту проживання у населеному пункті, що розташований в районах підтоплень Миколаївської та Херсонської областей.
Таким документальним підтвердженням може бути:
- військовий квиток з відомостями щодо проходження військової служби;
- трудова книжка із записами про трудову діяльність;
- документ, що підтверджує право власності на рухоме або нерухоме майно;
- свідоцтво про базову загальну середню освіту;
- атестат про повну загальну середню освіту;
- документ про професійно-технічну освіту;
- документ про вищу освіту (науковий ступінь);
- довідка з місця навчання;
- рішення районної держадміністрації, виконавчого органу міської чи районної у місті ради про влаштування дитини до дитячого закладу, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, встановлення опіки чи піклування; документи закладів охорони здоров’я.
Також людина отримає допомогу, якщо проживала, скажімо, на 9-му поверсі будинку і її квартира не постраждала, але підтопило перший поверх. Однак у тому випадку, якщо цей будинок включений до переліку населених пунктів, що розташовані в районах підтоплень Миколаївської та Херсонської областей. Він затверджується Миколаївською та Херсонською обласними військовими адміністраціями.
Звітувати, на що саме були витрачені кошти, не потрібно.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter