У Черкасах відкрили Будинок Ветеранів (ФОТО)
Реклама
Будинок Ветеранів відкрили в Черкасах на місці занедбаної школи в районі «Дніпровський» за адресою Чехова, 112 сьогодні, 23 жовтня.
До участі долучилися представники міністерства у справах ветеранів, очільники міста Черкаси та області, перший командир, засновник полку «А3ОВ» Андрій Білецький, кандидат на посаду міського голови Дмитро Кухарчук тощо. Це вже четвертий соціальний проєкт «Національного корпусу» в Черкасах.
У новоствореному Будинку ветеранів надаватимуть юридичну допомогу для ветеранів та їхніх сімей, працюватиме кабінет психотерапевта, діятиме музей АТО/ООС, а також офіс громадської організації «Ветеранське братерство». А ще на базі будинку ветеранів функціонує дитяча телестудія «Черкаси24». Також тут для дітей будуть створені різні секції, зокрема з гімнастики та малювання. Крім того, на базі Будинку Ветеранів проводитимуть патріотичне виховання дітей.
Будинок ветеранів був створений із метою повернення ветеранів та їхніх сімей до мирного життя, надання взаємодопомоги та підтримки. Будинок Ветеранів носить ім’я героя-черкащанина старшого лейтенанта третього окремого полку спеціального призначення Євгена Подолянчука.
За словами дружини Євгена Марії Подолянчук, для неї найбільша честь та щастя бути дружиною героя.
«Він був непересічною людиною, був відважний, талановитий, творчий, ерудований. Усі ці якості він проявив у бойових завданнях, в обороні Донецького аеропорту. І заслужив ще більшу повагу всіх, хто його знав. Пам’ять – це все, що ми можемо дати нашим захисникам: живим та загиблим. І коли мені подзвонили й спитали, чи можна назвати Будинок ветеранів іменем мого чоловіка, я дуже зраділа, бо це найкраща пам’ять та підтвердження його слави, увіковічення його. Він завжди у наших серцях», – сказала Марія Подолянчук.
Ідейним натхненником та творецем проєкту є голова ГО «Ветеранське братерство Черкащини» Володимир Болсуновський. Він розповідає, що після повернення з війни, хотів створити в Черкасах місце, де могли б збиратися ветерани та їхні родини.
«У 2016 році, коли прийшов із фронту, побачив цю занедбану будівлю: все було заросле, тут були алкоголіки та наркомани. І я подумав, що треба організувати місце, де ветерани могли б спілкуватися й отримувати допомогу. Наша громадська організація взяла це приміщення в оренду. І ми командою із 17 чоловік по вихідних тут збиралися, косили, прибирали – і ось результат. Тепер можна працювати в гарних умовах», – зазначив Володимир Болсуновський.
За його словами, на ремонт міська рада виділила 1 мільйон 300 тисяч гривень. Для ветеранів увесь функціонал Будинку Ветеранів буде безкоштовним.
Як розповів лідер місцевого осередку партії «Національний корпус» Дмитро Кухарчук, у Будинку ветеранів створили комплексний центр, який має хостел для ветеранів, музей української хати та учасників бойових дій, кабінет психолога та інші приміщення. Будинок ветеранів намагалися створити таким, аби завдяки ньому ветерани могли освоїтися в суспільстві.
«Це буде Будинок Ветеранів усіх війн. Він призначений для максимального створення родинних зв’язків між ветеранами та суспільством. Оскільки держава не дбає про це, тому ми вирішили про це подбати самі. Почали ми зі створення цього будинку на районі «Д». Такі ж проєкти ми плануємо створювати по всьому місту, щоб воно ставало більш культурно інтегрованим та йшов якийсь розвиток. Бо розвиток починається перш за все з духовності», – зазначив Дмитро Кухарчук.
Він також додав, що Будинок ветеранів планують розширювати. Наразі тут поки що є одна секція, а ще планують створити дитячий садочок, медичний центр і хаб для жителів мікрорайону «Дніпровський».
На думку першого командиру полку «Азов», голови партії «Національний корпус» Андрія Білецького Будинок Ветеранів у Черкасах повинен стати центром тяжіння ветеранів Черкащини та їхнім прихистком.
«Я переконаний, що ця будівля буде ставати тільки кращою. Але не тільки за зовнішнім наповненням, а за наповненням внутрішнім. Я вважаю, що філософія подібних будівель повинна стосуватися не тільки ветеранів. Ветерани також можуть дати дуже багато нашому суспільству. Адже ветеран – це не просто військовий на пенсії, це людина з дуже важливим досвідом для країни. У нас у суспільстві насаджується думка, що досвід ветеранів неадекватний для цивільного життя, але досвід цей важливий. Так, війна – це погано. Але війна – це та річ, яка нам нагадує про найважливіше: про шляхетність, про дружбу, яка інколи важливіша за життя, про обов’язок захищати рідних та країною», – зазначив Андрій Білецький.
Він також додав, що Будинок Ветеранів у Черкасах повинен наповнюватися не тільки ветеранами, але й в першу чергу українською молоддю.
«Ми повинні цей дух передавати наступному поколінню. Якщо ми так виховаємо наше суспільство, то всі будуть відчувати нашу силу та те, що ми готові заплатити високу ціну за мирне життя в нашій країні», – сказав Андрій Білецький.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter