У Черкасах відкрили найбільший плазма-центр в Україні (ФОТО)
Реклама
Станцію переливання крові відкрили в Черкасах по вулиці Гоголя, 242, сьогодні, 29 липня. Ще два роки тому її приміщення передали в оренду компанії "Біофарма". Наразі тут зробили ремонт та закупили нове обладнання. Станція почала працювати та вже сьогодні приймала перших відвідувачів, одним із них став і відомий співак із Черкащини – Олег Винник.
Про це повідомляє кореспондент Zmi.ck.ua.
За словами першого президента компанії "Біофарма" Костянтина Єфрименка, це вже п’ятий центр в Україні. У Черкасах збудований останній, тому він є найсучаснішим. В його створення інвестували три мільйони доларів. Потужність – 8 тисяч літрів якісних компонентів крові та близько 35 тисяч літрів плазми на рік. Він став найбільшим плазма-центром в Україні.
"Відкриваючи сьогодні в Черкасах центр, ми розпочинаємо незворотні зміни в службі крові України. Плазма-центр у Черкасах відповідає останнім вимогам науки та медицини", – зазначає Костянтин Єфрименко.
У центрі розміщене унікальне обладнання та системи, які працюють за ПЦР методом компанії "Rosh". Організатори зазначають, що такого обладнання не має жодна організація в Україні.
"Ми точно можемо перевіряти та тестувати будь-які виявлення ВІЛ, гепатиту С, В та інших захворювань. Такі захворювання як герпеси ми можемо просто нейтралізувати та переливати, особливо в онкогематологічних операціях та операціях із пересадки кісткового мозку", - зазначає Костянтин Єфрименко.
Найближчим часом хочуть створити ще 6-7 таких центрів. Їхня поява сприятиме тому, що в Україні кожного року 7 тисяч людей первинно не будуть заражатися гепатитом та ВІЛ.
"Ми вирішимо питання з резус-конфліктом. Сьогодні від неї страждає чотири тисячі породіль. У цьому центрі встановлено обладнання, за допомогою якого можемо виявляти не тільки групи крові, а будь-які резуси, кількісно міряти наявність антитіл", - зазначає Костянтин Єврименко.
За словами заступника міністра охорони здоров’я Віктора Ляшко, нещодавно в законодавстві відбулися зміни. Президент України підписав закон, який дозволяє приватним структурам забирати плазму. У першому читанні прийнята нова редакція закону "Про донорство крові", яка дозволяє далі запроваджувати державне приватне партнерство.
"Сьогодні я побачив надсучасний центр, в якому можуть люди здавати плазму. Я побачив надсучасну лабораторію, яка не має аналогів в Україні. Те, що тут будується, найперше зорієнтоване на те, щоб допомагати та рятувати людей. Ми повинні забезпечити власне виробництво продуктів із компонентів крові, оскільки як показала ситуація з COVID-19, закриваються держави досить швидко у першу чергу для того, щоб задовольнити власні потреби та врятувати своїх жителів", – зазначив Ляшко.
Він також додав, що сьогодні українці здають 11 донацій на 1000 населення. Європейські країни ж роблять по 33 донації.
За словами голови Черкаської ОДА Романа Боднара, плазма-центр у Черкасах є новим рівнем у розвитку діагностики.
"Можливостей надзвичайно багато. Безпека на найвищому рівні. Економічно обґрунтовані ціни також здивували споживачів. Термін доставки компонентів зведений до мінімуму. Велика кількість компонентів передається в лікарню безкоштовно. Цей проект є взірцем взаємодії між громадою, державою та успішним бізнесом. На підприємстві зараз працює 70 працівників. Тут є всі технологічні можливості виробляти препарати для боротьби з коронавірусом", – зазначив Роман Боднар.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter