У Черкасах юні "кіборги" працюють з роботами (ФОТО)
Реклама
Команда не просто збирає конструктори, а таким чином хоче привернути увагу до сучасних проблем.
У гімназії №9 учням продемонстрували новий клас робототехніки. У Черкасах є поки що лише один робот та школярі вже готуються до змагань.
«Ідея створити клас робототехніки дуже сучасна на сьогодні. Багато шкіл в Україні займаються цією справою. Робототехніка також передбачена навчальною програмою, адже це перспективно», – зазначила директор закладу Ірина Топчій.
За її словами, в Черкаській області вже є 8 шкіл, де впровадили робототехніку. В обласному центрі клас створили вперше. Проект First Lego League профінансували спільно міська та обласна влади.
Через карантин у школах тренерам вдалося зібрати поки що одну команду з семи школярів. Діти обрали для себе назву «Сiborgs UA». У її складі учні різного віку. Наймолодший навчається у п’ятому класі, а найстарший – у десятому. У кожного своє завдання, але над проектом працюють разом. На планшети діти завантажують інструкцію і працюють. За бажанням школярі можуть створювати нові команди.
Педагоги також вчилися, відвідували семінари, аби потім навчати школярів.
Сьогодні ж у гімназії презентували перші досягнення. Адже 28 січня в приміщенні черкаської станції юних натуралістів відбудеться перший чемпіонат Черкаської області.
За правилами, школярі мають облаштувати ігрове поле з різними станціями, де робот має виконати певну функцію. За кожну місію нараховують бали. Також команда має порушити певну проблему і мати тематику.
Минулого разу школярі працювали над проблемою сміття. Цього року тема – «Тварини пліч-о-пліч з людьми. Минулого тижня школярі зустрілися з директором черкаського зоопарку Євгеном Ваном. Він порадив порушити тему масового вимирання тварин.
Поки що черкаська команда отримала одного робота. Чекають ще на 19.
Діти займаються і програмуванням, і конструюванням. А управляти роботом можна зі смартфону.
Над проектом працюють всього тиждень. За цей час школярів встигли сконструювати необхідні деталі та потренуватися.
«Майже у кожної дитини вдома є лего. Діти мають задіяти логіку, подумати, як причепити ту чи іншу річ. Підготовку до змагань почали під час карантину. Тож у команді діти, які добре проявили себе у навчанні. Є учасник олімпіади з математики, учні, які приймають участь в конкурсах, дебатах», - розповів один з тренерів, вчитель технології Микола Цимбал.
У школярів на підготовку є ще три дні. Як зазначив тренер, до таких змагань зазвичай готуються близько 5 місяців. Натомість у черкаських учнів був лише тиждень.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter