У черкаські села молодих медиків заманюють грошима та житлом
Реклама
У Черкаському районі наразі спостерігається тенденція "старіння" кадрів. Серед лікарів багато працюючих пенсіонерів, людей, які планують завершати професійну діяльність.
Про це пишуть"Сільські обрії".
− Якщо залишити ситуацію без належної уваги, то за декілька років матимемо у медичній сфері "кадровий голод", − зазначає головний лікар Черкаського районного центру ПМСД Ганна Пантюхіна. – Існує гостра потреба залучити молодих лікарів до роботи у сільській місцевості, а це можливо, лише створивши гідні умови праці та проживання. В першу чергу, мова йде про надання житла та автотранспорту спеціалістам. Нерідко буває, що один фельдшер обслуговує кілька сіл і потреба долати десятикілометрові відстані відлякує молодих фахівців. Тому, сприяння в отриманні ними житла, транспорту та пального – вагомі складові приваблення потенційних робітників.
До прикладу, об’єднані громади Черкащини взялися кадровий голод вирішувати самотужки. У Білозірській ОТГ молодим фахівцям пропонують безкоштовне житло та гідну заробітну плату, у Мокрокалигірській ОТГ Катеринопільського району за кошти з місцевого бюджету навчаються двоє осіб у медичному виші Києва. Через кілька років громада матиме молодих фахівців. Яких навчила сама. До речі, у Геронимівці розглядають можливість придбання житла для лікаря загальної практики сімейної медицини.
− Сільським радам вже зараз варто працювати над проектами місцевих програм, спрямованих на підтримку молодих спеціалістів медичної сфери. Якщо хочемо мати здорове населення – варто думати про залучення нових лікарів, – зауважує Ганна Пантюхіна.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter