У черкаському будинку стався витік газу, а потім загорання (ФОТО)
Реклама
«Запах газу відчули аж на четвертому поверсі. А ще почався різкий кашель і чхання…» Так про аварію на газопроводі п’ятиповерхівки на Смілянській, 121 розповідає мешканка цього будинку Ніна Іванівна. Без блакитного палива на початку цього тижня лишилися співвласники десяти помешкань. Усе – через витік газу на мережах та підпал, що трапився в одному з під’їздів.
Про це інформує пресслужба "Нової якості".
Витік стався через пошкоджену корозією газову трубу, а пожежа виникла через підпал. Очевидно, хтось вирішив перевірити наявність витоку відкритим вогнем.
– Син вранці збирався на роботу, я готувала на кухні. А тоді раптово ми обоє почали кашляти, чхати й не розуміли, у чому причина. Бо ж запаху навіть не відчували спочатку. Потім син пішов із дому, у під’їзді помітив газову службу та зателефонував мені, сказав перекрити крани. Коли він сів у машину, то кашель і чхання минули. Я вийшла з дому на відкрите повітря, і теж стало краще, – ділиться Ніна Іванівна.
Викликав аварійну бригаду АТ «Черкасигаз» хтось із сусідів. Через витік фахівці перекрили газопостачання в частині будинку. Через незручності, нарікає інша мешканка Смілянської, 121 Галина Миколаївна, нагрівати воду доводиться електрокип’ятильником, щоб хоча б заварити чаю, а з їжі – окрошка та бутерброди. Окрім того, люди лишилися й без гарячої води, адже у квартирах установлені газові колонки.
– Як показує практика, коли відключають близько десятка квартир у будинку, то пуск газу займає від кількох днів до тижня. Бо зазвичай люди розуміють, що затримка лише за ними та починають прискорюватися, підписувати угоди з профільними компаніями й обстежувати індивідуальні газові прилади у квартирі, – розповідає технічний директор «Газ-сервісу» Григорій Беспалов. – Та в цій багатоквартирці неможливо відновити газопостачання через незаконно замуровані в балкони мережі. Фактично частина газопроводу опинилася в приватних помешканнях, і просто немає доступу до комунікацій, аби їх обслуговувати. Якщо в під’їзді труба була в такому стані, а потім ще й сталося загоряння, уявіть, що може бути, коли мережі прогниють у когось на балконі, прямо в житловому приміщенні.
Якщо в під’їзді особливого перепаду температури немає, додає фахівець, то у квартирах через контраст комунікації іржавіють та прогнивають у рази швидше. До того ж газові мережі в приміщенні завжди мають більші ризики контакту з вогнем чи електрикою, і в наслідку може трапитися непоправне.
Нині невідомо, скільки часу співвласники будинку на Смілянській, 121 залишатимуться без газу, адже в таких випадках мережі потрібно переносити в обхід балконів.
У компанії додають, такі роботи вже виконали кілька квартир, частина – у процесі. Тому закликають черкасців не чекати аварійної ситуації, а потурбуватися про свою безпеку вже зараз:
КРОК 1: Погодження з АТ «Черкасигаз» перенесення мереж.
КРОК 2: Пошук організації та розробка проєктно-кошторисної документації.
КРОК 3: Безпосереднє виконання робіт.
І не забуваємо про обов’язкове щорічне обстеження газових плит і колонок у квартирі. Детальніше за номерами: 050-378-34-02 та 050-378-34-18.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter