У Черкаській області руйнується відома садиба пана Енгельгардта (ФОТО, ВІДЕО)
Реклама
Садиба пана Енгельгардта у селі Будище, що в Черкаській області, почала руйнуватися. У ній майже два століття тому перебував Тарас Шевченко.
Про це розповіла директорка Національного заповідника "Батьківщина Тараса Шевченка" Людмила Шевченко, повідомляє "Суспільне: Черкаси".
До 2013-го року в цій будівлі розташовувалася загальноосвітня школа. За час її існування підводили комунікації, робили ремонти. Нині ж на дверях висить замок, дах частково розкритий, ливнівки не працюють, а місцями відвалюється цегла.
Після ліквідації школи запланували реконструкцію маєтку, яку так і не завершили, розповів Голова Шевченківської ОТГ Сергій Смалько. За його словами, заповідник готовий узяти маєток на свій баланс, але після встановлення його власника, проведення незалежної експертної оцінки та приведення до ладу всієї документації.
В. о. генеральної директорки Національного заповідника "Батьківщина Тараса Шевченка" Людмила Шевченко теж вважає, що для початку потрібно провести аудит того, що вже зроблене на території маєтку. А вже потім говорити про його добудову та перетворення на цілісний комплекс.
Всередині маєтку нині з часів панування Енгельгардтів не залишилося нічого. У літературно-меморіальному музеї в сусідньому селі Шевченкове зберігається лише частина відреставрованих меблів із нього. Все інше зруйнували чи розікрали.
За час свого існування маєток зазнав чимало трансформацій, розповіла молодша наукова співробітниця відділу фондової роботи Маргарита Ткаченко. Спершу він належав Василю Васильовичу Енгельгардту, згодом відійшов у спадок його синові Павлу.
За заповітом Павла Енгельгардта, із маєтку мали зробити школу. Виконав панську волю польський шляхтич, з яким після смерті чоловіка побралася пані Енгельгардт. Із часом у будівлі розташували профтехучилище, де готували робітників із селянської молоді.
Пізніше там "оселився" коледж, який згодом перенесли у Шевченкове, а вже після війни його перетворюють на школу, яка й проіснувала до 2013-го року. Нині ж з'явилася можливість зробити його туристичним об'єктом
Детальніше - у сюжеті.
Фото - "Суспільне: Черкаси"
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter