У "Новій якості" відреагували на рішення черкаських депутатів щодо негабариту
Реклама
Черкаська міська рада проголосувала за скасування тарифу на вивезення негабаритного сміття. Це рішення - вже друге на рахунку депутатів. Дія попереднього на початку січня була призупинена судом до моменту вирішення справи по суті.
Про це інформує пресслужба "Нової якості".
Як наголошують юристи мерії у зауваженнях до документу, рішення виконавчого комітету про встановлення тарифів на послуги з вивезення, знешкодження та захоронення побутових відходів (ремонтних та великогабаритних) вже скасовано рішенням Черкаської міської ради від 13 грудня 2019 року. До того ж воно стало предметом розгляду в Черкаському окружному адміністративному суді.
- Автор документу вважає вагомою підставою скасування тарифу те, що він був визначенийна окрему складову послуги, йдеться про поводження з негабаритом. Щоправда без обґрунтування, у чому полягає суть порушення. Адже наша компанія, як і профільний департамент міської ради, отримали роз’яснення Міністерства розвитку громад та територій України. І там чорним по білому зазначено: великогабаритні та ремонтні відходи у складі побутових мають збиратися, вивозитися та утилізуватися окремо від інших видів. І головне, що турбує усіх політиків нині: виконавців послуги з поводження із побутовими відходами може бути кілька, - наголошує адвокат групи компаній “Нова якість” Максим Підгорний.
Вдруге ухвалювати одне й те ж рішення вважають безглуздим навіть юристи мерії. Така діяльність депутатів лише свідчить про передвиборчий популізм та тиск на бізнес. Ще одне підтвердження цьому, пропозиція компанії про зменшення тарифу. У міськвиконкомі вже понад два місяці не можуть проголосувати за вигідне для мешканців рішення.
- Ми очікуємо підписання цього рішення і після цього звернемось до суду з позовом. Нас вже давно, як фахівців, перестала дивувати поведінка обранців. Але сьогоднішній прецедент таки вартий уваги. Попереднє рішення нині перебуває на розгляді у суді, воно призупинене рішенням суду, а вони примудряються ухвалити аналогічне вдруге з порушенням регламенту, - додає адвокат.
Скасування тарифу не передбачає скасування договору. Мешканці зобов’язані сплачувати за послугу, яку вже отримали, адже тариф не має зворотної сили. Це означає, що повернення коштів за фактично надані послуги неможливе. Ті, хто має заборгованість, сплатять її за рішенням суду. «Нова якість«Благоустрій» наголошує, що продовжує надавати передбачені договором послуги.
Нагадаємо, у грудні минулого року, коли рішення мерії набуло чинності, компанія на кілька днів призупинила вивіз негабариту. Адже тариф – є істотною умовою договору. Без сплати за послугу компанія не зможе виконувати свої зобов’язання, що передбачені угодою.
Додамо, що 3 січня 2020 року Черкаський окружний адміністративний суд призупинив дію рішення міської ради, яким було скасовано тариф на вивезення негабаритних відходів. У документі зазначається, що через вказане рішення міської ради, ТОВ “Нова якість “Благоустрій” обмежена у праві “здійснювати нарахування споживачам плати за послугу з вивезення побутових відходів, а споживачам відповідно сплачувати її, що унеможливлює надходження коштів для виконання умов договору щодо безперервного надання послуг з вивезення побутових відходів залученою технікою, її утримання, оплати праці найманих працівників, належне виконання умов Інвестиційної програми до Договору”.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter