"У пошуках тесту на COVID-19": чому черкащанці довелося чекати на результат понад 10 днів
Реклама
Черкащанка Олена відчула симптоми захворюваності на коронавірус ще 18 жовтня. А через п’ять днів, 23 жовтня, у неї пропав нюх. Тоді жінка зрозуміла, що може мати COVID-19, адже й у знайомих нещодавно підтвердили захворювання. Проконсультувавшись зі своїм лікарем, їй назначили тестування на 28 жовтня, тобто через п’ять днів після звернення із скаргами на погіршення самопочуття. А результат довелося чекати до 9 листопада. Загалом на самоізоляції жінка перебувала майже три тижні, хоч і не знала, чи має позитивний тест. І тепер їй пропонують "посидіти вдома" ще 14 днів.
Про це в коментарі виданню Zmi.ck.ua розповіла сама Олена.
На 10 день після здачі тесту жінка сама поїхала до лікарні, аби дізнатися, чи прийшов її результат. Медсестра, пошукавши, сказала: "Його немає. Він приходить на завідуючу поліклініки, вона потім віддає головному лікарю й він тоді вже роздає на дільниці. Якби був коронавірус, то 100 відсотків подзвонили б. Може, в тебе не він".
"Медсестра також порадила мені сходити в санстанцію. Там роблять ці тести й мій результат міг бути там. Однак мені перший раз нічого не захотіли казати. Довелось із ними посваритися й тільки на другий раз все-таки пошукали й знайшли результат тестування. Він був позитивний", – зазначила Олена.
Додає, що за документами результат був готовий ще 3 листопада. Однак про нього не повідомляли аж до того часу, поки черкащанка не пішла його шукати сама. Із поліклініки до Олени подзвонили тільки вчора та сказали, що в неї підтверджено коронавірус.
"Я сказала, що вже сама забрала свій результат. На що мені відповіли: "А, ну добре, тоді ми його викидаємо". Найцікавіше те, що протягом того часу, поки я чекала на свій тест, сімейний лікар ні разу не дзвонила й не перевіряла моє самопочуття. Хоч я мала симптоми", – розказує Олена.
Жінка була контактною особою відразу трьох осіб: няні в дитячому садочку, класної керівниці в школі та сестри чоловіка. Заразилась коронавірусом у побуті, від людей, з якими без маски спілкувалась.
"Я мама в декреті. У мене троє дітей. Двоє у садочку, а один у школу ходить. Я відчула, що захворіла у п’ятницю, а тест мені назначили на середу аж. Я питала, що мені роботи ці чотири дні. Мені сказали, щоб жадала тест. Я закрилась вдома, дітей у школу та садочок не пускала, тому що була підозра на коронавірус. У середу здала аналіз. Думала, що в п’ятницю буде вже результат, але його не було. А коли я його отримала, то мені сказали, що я ще 14 днів маю бути дома на самоізоляції. Хоча я до цього вже днів 10 була вдома, поки чекала на результат. Два тижні я відсиділа, по суті, і тепер моїх дітей не пускають ні в садочок, ні в школу. Молодші пішли в садок, бо 10 днів минуло, а в школу дитину не пускають. Одна з мам сказала, що нехай тепер моя дитина на уроках сидить у масці", – зазначила Олена.
Схожа ситуація спіткала й черкащанку Світлану. Нашому виданню вона розповіла, що її донька працює в школі, тому коли відчула симптоми: біль у голові та горлі, загальна слабкість, нежить, потім приєднався кашель, пішла здавати тест у «Фотоприборі». Зробили його 29 жовтня, а результат прийшов тільки 9 листопада – негативний.
Як повідомила в коментарі виданню Zmi.ck.ua головна санітарно-епідеміологічна лікарка Черкаської області Людмила Кравченко, наразі лабораторний центр забезпечений усіма засобами – тест-системами. Але протягом дня лабораторія в спромозі зробити не більше 1300 зразків на добу.
"За останній тиждень кожного дня надходило понад дві тисячі (від 2000 до 2300 зразків), тобто кількість, яка залишалась переходила на наступний день. І це було протягом тижня, тому за цей час трохи накопичилось зразків. Але на сьогодні вже всі люди отримали результати. На сьогодні вже заборгованості немає. У неділю вийшли вже на нуль. Уже вчора оброблялися зразки, які були отримані за ту добу", – зазначила Людмила Кравченко.
Вона також додала, що рішення про виписку хворого та закриття лікарняного листка покладається на сімейного лікаря. Якщо у хворого протягом трьох днів після 10 від початку захворювання немає клінічних ознак захворюваності, то лікар може самостійно приймати рішення про закриття лікарняного. Для цього ПЛР-тест не потрібен.
Черкащанка Олена розповідає, що їй довелося їхати в лікарню здавати тест, хоча за рекомендаціями МОЗ України після виявлення симптомів COVID-19 варто звернутися до свого сімейного лікаря, який викличе мобільну бригаду для забору матеріалу.
"Їздила здавати тест у лікарню. При тому, що мені було назначено на 8:35 у другій поліклінці. Я прийшла, а там в черзі люди. Я кажу, що в мене на певний час записано. А мені кажуть, що тут записуєшся, але все одно "жива черга". У когось корона є, у когось немає. Але всі люди сидять поряд. Не так, щоб по часу прийшов-здам-вийшов. А так виходить, що скупчення людей", – розповіла Олена.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter