"Усе за європейськими стандартами": представники з Хмельниччини переймають досвід черкаського центру крові
Реклама
Делегеція з Хмельницької області у складі десяти осіб на чолі з представниками центру крові та депутатського корпусу прибула сьогодні, 4 березня, в Черкаси до обласного центру служби крові Biopharma Plasma, аби перейняти досвід.
Про це повідомляє кореспондент Zmi.ck.ua.
Наразі черкаський центр переливання крові є одним з кращих в Україні. Тут був зроблений ремонт і тепер він має більш сучасний вигляд та надає якісні послуги.
"Ми показували все та відповідали на всі запитання: як зберігається плазма, як беруться аналізи, як працюємо з донорами, щоб вони зрозуміли, що їм це потрібно так само, як і нам тут, у Черкасах", - зазначає директор Черкаського обласного центру служби крові Biopharma Plasma Ярослав Березань.
У ході розмови працівники Черкаського обласного центру служби крові Biopharma Plasma поділились, що часто використовують відеоролики, за допомогою яких намагаються просувати донорство. У них вони показують, що донори можуть отримати від того, якщо прийдуть сюди й здадуть кров, допоможуть іншим. Крім того, в центрі крові постійно відбуваються акції та конкурси. Зараз триває акція "Донорство - це любов", вона була присвячена до 14 лютого, але через велику кількість людей, її продовжили. Так, пара може отримати подарунок.
За словами голови гуманітарної комісії охорони здоров'я, освіти, молоді та спорту, культури та релігії, соціального заходу Хмельницької обласної ради Віктора Бурлика, у них є ініціатива, аби на Хмельниччині також з’явився подібний центр крові, як у Черкасах.
"Ми як депутати такі речі приймаємо зважено, тому приїхали сюди, аби детальніше про все дізнатися, подивитися, як все це відбувається насправді. Хочемо ознайомитися з вашим досвідом, подивитися на технології. Сьогодні перший день, як ми тут. І поки що те, що ми бачили, нас вразило з позитивного боку. Ми занотували собі всі аргументи, які допоможуть переконати колег на співпрацю з цією компанією. Нас найбільше вразив рівень - тут усе за європейськими стандартами. Надають таку якість, яку наше комунальне підприємство не може наразі надати через застаріле обладнання. Наступний крок - будемо підготовлювати проект рішення й сподіваюся, що вийде співпрацювати з Черкаським обласним центром служби крові Biopharma Plasma. Ми зацікавлені надати якість для наших людей", - зазначив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Безпека – головний пріоритет: яким може стати черкаський центр крові.
Заступниця гуманітарної комісії охорони здоров'я, освіти, молоді та спорту, культури та релігії, соціального заходу Хмельницької обласної ради Світлана Павлишина повідомила, що зазвичай із кров’ю є погані асоціації, однак у черкаському центрі крові вона відчула емоцію щастя.
"Можна сидіти, говорити, що нічого немає. Тут ми побачили, що ви перестали нарікати, а почали діяти. Це не просто колектив, це вже якийсь соціум. Сьогодні кров - це ніби щось із хворобою пов'язане, а тут є відчуття щастя. Я загорілась цією ідеєю. Проте є труднощі. Вони в упередженні, в страху. Наша місія сьогодні донести все, що ми побачили, ми маємо показати, що крім економії, це буде якість, яку так чекають сьогодні лікарні", – сказала вона.
Також Світлана Павлишина додала, що рада була почути про те, що пацієнт не постраждає, якщо комунальний заклад зміниться. За послуги він не буде платити більше, а от якість отримувати зовсім вищого рівня. За словами директора комунального підприємства Хмельницького обласного центру крові Володимира Левицького, сьогодні йдуть перемовини, збираються аргументи, аби прийняти зважене рішення.
"Я також вражений, як тут усе працює. На жаль, рішення приймаю не я, а голова обласної ради та депутатський корпус. Хотілось би, щоб у нас у Хмельницькому донори також відвідували такий заклад", - зазначив він.
За словами заступника центру крові в Хмельницькій області Ярослава Столяра, Черкаський обласний центр служби крові Biopharma Plasma рухається за європейськими стандартами.
"Тут ми побачили, до чого нам треба йти. Ми хочемо розвиватися, бачимо ціль і не хочемо зупинитися. Ми побачили, як можна жити краще", - зазначив він.
Ярослав Березень говорить, що радий поділитися досвідом із колегами з Хмельницької області, адже, на його думку, такі організації повинні бути принаймні в кожному обласному центрі.
"Це показує те, що ми рухаємось у правильному напрямі. Нам є що показати. Ми відрізняємось від інших. І це дуже важливо. Хотілось би, щоб такі центри були в кожному обласному центрі. Це дає змогу покращити та захистити здоров’я як донорів, так і пацієнтів. У нас цікавий бізнес. Коли ми не беремо гроші в людей, а навпаки їх віддаємо", – сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Донори – "сонячним" дітям": черкаські активісти здали кров для благодійності.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter