Вакцинація від коронавірусу на Черкащині: як буде відбуватися і що таке "COVID-паспорт"
Реклама
Формування колективного імунітету, яке можна досягнути за допомогою вакцинації, дозволить здолати коронавірусну інфекцію. Вакцинувати населення від COVID-19 в Україні планують почати вже на початку лютого цього року. Розпочнеться вона й на Черкащині.
Про це сьогодні, 15 січня, під час пресбрифінгу повідомила заступник голови Черкаської ОДА Лариса Кошова.
На сьогодні щеплення населення – це найбільш ефективний метод боротьби з коронавірусною хворобою.
"Новий вірус дав нам такий виклик і ми виявились не готові. Тому найкращим варіантом є вакцинація населення від коронавірусу. Ми повинні отримати 60-80 відсотків формування колективного імунітету. Україна буде закуповувати лише якісний продукт із підтвердженою ефективністю", - зазначила Лариса Кошова.
"Паспорт вакцинації": що це таке?
Паспорт вакцинації - це як нова віза для того, щоб всі люди могли подорожувати різними країнами. Він буде розроблятися лише при вакцинації. У такому паспорті буде зазначено, від чого саме людина була вакцинована.
План вакцинації населення
Вакцинація від коронавірусу буде виключно добровільною.
План вакцинації населення складається із чотирьох етапів:
- січень - квітень 2021 року - люди з критичним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, що виконують критичні функції у боротьбі з пандемією COVID-19;
- квітень - червень 2021 року - люди з надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, що надають медичні послуги;
- червень - вересень 2021 року - люди з високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, що виконують функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави;
- вересень 2021 - березень 2022 року - люди з підвищеним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, що виконують функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави.
Уже розроблена та запроваджується дорожня карта вакцинації. На першому етапі цільовими групами визначено всіх працівників мобільних бригад із вакцинації, всі медичні працівники, які працюють у закладах медичної охорони, де надають дпомогу хворим на коронавірусну інфекцію, всі працівники лабораторій, які проводять лабораторні дослідження, працівники екстренної медичної допомоги, включаючи і водіїв, люди, які перебувають у спеціалізованих закладах, працівники спеціалізованих закладів, військовослужбовці тощо.
"Від того, як буде проводитися план вакцинації, буде й залежати ситуації по коронавірусу. Проведення вакцинації від коронавірусу не буде заважати проведенню інших вакцинацій відповідно до календаря щеплень", - зазначила Лариса Кошова.
На сьогодні створено шість мобільних бригад для вакцинації. Вакцинація від коронавірусу на першому етапі буде здійснюватися мобільними бригадами на місці перебування організованих груп людей за територіальним принципом. Члени мобільних бригад пройдуть навчання.
Де буде зберігатися вакцина?
В області визначеному заклади охорони здоров'я, де буде зберігатися вакцина від коронавірусу. Крім того, вже призначено регіонального координатора, визначено контингенти, створена робоча група з організації масової вакцинації населення.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter