"Ваш син у поліції, потрібні гроші": черкаські правоохоронці попереджають про "мобільних" шахраїв
Реклама
Один з поширених видів шахрайства в Україні – це мобільний обман, і найбільше спрацьовує схема: "Ваш син у поліції, потрібні гроші".
Про це повідомили у прес-службі ГУНП у Черкаській області.
Одна з найшкідливіших схем обману - платні номери. Наприклад, на сайті з продажу автомобілів публікується дуже вигідне оголошення, під ним - контакт. Зателефонувавши за ним, людина виявляє, що з рахунку зникла певна сума грошей.
Набагато гірше, коли аферисти грають на довірі: людям дзвонять на мобільний або домашній телефон і кажуть, що їхні близькі потрапили в біду, наприклад, затримані поліцією і допомогти їм можна, заплативши певну суму. Все має переконливий вигляд - до жертви навіть звертаються на ім'я та по батькові (шахраї зазвичай готуються до подібного роду "роботи"), крім того, людині просто не дають вийти зі стресової ситуації і тверезо мислити і через деякий час вона віддає конверт з грошима "посереднику" або перераховує їх на картку. Дивно, але більшість жертв навіть не здогадується зателефонувати родичу, який, нібито, потрапив у біду.
Від телефонних аферистів найчастіше страждають одинокі люди та пенсіонери. Вони не мають з ким порадитися і довіряють незнайомим людям. Коли факт обману стає очевидним, тільки тоді звертаються до поліції.
Правоохоронці просять дотримуватися елементарних правил безпеки. Варто перевіряти інформацію, отриману від незнайомих. Навіть якщо незнайомець називає себе працівником правоохоронних органів, не треба поспішати виконувати його прохання, особливо ті, які стосуються переказу коштів. Але якщо все ж таки Вас обманули, звертайтеся в поліцію негайно.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter