Виклики під час тривоги, нетверезі та COVID-19: як під час війни працює "екстренка" в Черкасах
Під час воєнного стану Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф працює в штатному режимі. Ситуація контрольована й медики виїжджають на всі виклики.
Про це виданню ЗМІ.ck.ua розповів керівник Ігор Фесун.
Як працюють під час повітряної тривоги
Під час тривоги "швидка" всі виклики приймає і якщо виклик надтерміновий, то бригада туди буде направлена, але тільки за її згоди. Інші виклики диспетчер прийме та проконсультує. І за першої ж нагоди, тобто коли буде закінчення повітряної тривоги, бригада відразу туди виїде і надасть пацієнту екстрену допомогу. Це питання контролюється міжнародним документом, в якому першим пунктом визначається безпека всього медичного персоналу.
"Якщо є хоча б якась маленька загроза, то персоналу туди йти не можна. Тому, якщо лікарі не виїжджають у цей час, це не значить, що вони не хочуть, є це правило. Під час тривоги ми всі виклики приймаємо. Людям не потрібно перейматися, наші працівники працюють і намагаються допомогти всім, хто цього потребує", – сказав Ігор Фесун.
Ножові, вогнепальні та нетверезі: на які виклики виїжджає "швидка"
За його словами, за час повномасштабного вторгнення за кордон виїхав лише один відсоток від усіх працівників КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». Та наразі роботи в медиків "екстренки" не поменшало.
"Було добре, коли був сухий закон. Перестали їздити на нетверезих, які заснули в громадському місці чи втратили свідомість. Перший тиждень після цього було багато випадків із судомами. А зараз, коли продаж знову дозволили, то збільшилась кількість викликів, які пов’язані з інцидентами з нетверезими людьми", – каже Ігор Фесун.
Наразі в Черкасах та області збільшилась кількість викликів, які пов’язані з ножовими та вогнепальними пораненнями, але які не стосуються війни в Україні. Інколи такі випадки можуть траплятися по декілька разів на добу.
Коронавірус нікуди не зник
Ігор Фесун розповідає, що випадки по захворюваності на коронавірусну інфекцію в області фіксують і надалі. Так, ДУ "Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб" інформує, що за останню добу на Черкащині було зареєстровано 90 нових випадків COVID0-19. Наразі їхня кількість зменшилась, але вони стали більш критичні.
"Люди бояться кудись звертатися та лікуватися. Тому якщо ми забираємо пацієнтів, то їхній стан зазвичай уже важкий. Збільшилась кількість пневмоній, а це найчастіше говорить про COVID-19. Якщо брати за місяць-два, то кількість зменшилась у рази, але він нікуди не зник. Якщо раніше кількість критичних випадків була десь два відсотки, то тепер їх 70%, але загальна кількість викликів, пов’язаних з коронавірусною хворобою та підозрою на неї зменшилась", – розповів Ігор Фесун.
Він закликав черкащан вчасно звертатися до сімейних лікарів, адже працівники "екстренки" коронавірус не лікують, вони можуть доправити пацієнта, який знаходиться в тяжкому чи критичному стані, до лікувальних закладів.
"Не потрібно засиджуватися. Працюють поліклініки, сімейні лікарі. Якщо вчасно лікуватися, то все буде добре", – сказав Ігор Фесун.
Наразі працівники "екстренки" забезпечені необхідним та продовжують допомагати всім, хто цього потребує.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Черкаські медики отримали станцію Starlink.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter