Хто "лататиме дірки" місцевого управління ЖКГ?
Реклама
Як жителям передали у спадок весь тягар проблем ОСББ-шної нерухомості.
Я часто спілкуюсь із жителями ОСББ та інших будинків на Канівщині, Золотоніщині, Черкащині. Є ОСББ, які дійсно за час самостійного управління своєю власністю досягли чималих успіхів, налагодили ефективні механізми співпраці з державою та бізнесом: облаштували територію, побудували майданчики, утеплили будинки, здійснили заміну вікон на енергоощадні. А є ОСББ, які зайшли у глухий кут, коли ні коштів на ремонт, ні підтримки від місцевих служб. Виходить, хтось «у спадок» отримав будинок, у якому налагоджені всі комунікації і який, важливо, не перебуває в аварійному стані, а що ж робити жителям, де будинок вимагає капремонту? «Бо ж це приватна власність, - скаже місцева влада, - бачили очі, що брали».
Щоб не бути голослівним, наведу кілька прикладів з моїх попередніх зустрічей з людьми, громадського прийому громадян, які я проводив останні місяці.
Отже, ОСББ у м. Золотоноша по вул. Обухова, 30. Кілька місяців тому молода дівчина Юлія навідалась до мене в приймальню, бо покрівля будинку протікає, замінити її – непідйомний тягар для жителів. Так сталося, що жителі утворили ОСББ, не знаючи про існування даної проблеми. Тепер же вирішувати проблему доводиться самотужки. Натепер жителі проводитимуть поточний ремонт, а повна заміна, поки-що залишається в нездійсненних планах.
Місто Канів, ОСББ «Новоселиця». В 2009 році, перебуваючи довгий час в чергах на отримання квартир, пільговим категоріям громадян: чорнобильцям, дітям війни, багатодітним родинам, інвалідам придбали будинок державною іпотечною установою. У 2010-му – створили ОСББ, бо будинок не брали на баланс комунальні служби. І тут посипалась низка проблем у «новому» будинку. Ось вже 8 років, як під час дощів затікають водою квартири, балкони. Своїми силами жителі утеплили фасад та щитову. Треба замінювати вікна, бо від вологи вони розсипаються. А чи є спроможність у пільговиків, багатодітних та інших соціально вразливих верств населення провести належний ремонт? Запитання риторичне.
І ще один випадок, про який я не можу не сказати, хоча цей будинок не належить до ОСББ. На початку листопада я зустрівся з жителями будинку по Благовіщенській, 9 м. Золотоноша. Тут управлінням житлово-комунального господарства у 2014 році реконструювали електропостачання, а здійснення контуру заземлення та підведення до квартир будинку належним чином не провели. Через те навіть були пожежі. Від такого «реконструювання» – пробиває електричний струм на різні побутові прилади, горять розетки. Жителі на чолі з уповноваженим по будинку Миколою Павлущенко звертались в усі інстанції включаючи і міську владу і правоохоронні органи – поки не можуть вирішити проблему.
Зрозуміло, що всі ці випадки житлово-комунального сектору без мого реагування, як народного депутата, не залишаться. Я переконаний, що тільки реформування житлово-комунального господарства, де ОСББ чи жителі інших будинків виступають рівноправним партнером поруч з державою, може бути ефективним. Потрібно покласти край ситуації, коли мешканці багатоквартирних будинків виступають гаманцем і робочою силою на залатування дірок у місцевому управлінні, яке десятиріччями накопичувало і складало в шухляди весь перелік поточних ремонтних робіт. Відповідальність влади починається на місцях. У кожному будинку. І тому варто місцевій владі дослухатися до голосу людей та разом шукати шляхи вирішення проблем, а не кидати громадян на призволяще.
Владислав Голуб, народний депутат.
Спеціально для Zmi.ck.ua
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter