Вперше в Черкасах через місяць із GPS-трекерами буде увесь громадський транспорт
Реклама
На сьогодні вперше в Черкасах всі жителі можуть бачити повноцінну транспортну картину, яка відбувається в місті, адже вдалось об'єднати як комунальний, так і приватний транспорт. Наразі в усіх тролейбусах уже встановлені GPS-трекери, а вже за місяць їх підключать також і в усіх приватних автобусах.
Про це під час презентації цифрових рішень у сфері громадського транспорту повідомив громадський та політичний діяч Віктор Євпак, передає кореспондент Zmi.ck.ua.
За словами начальника управління транспорту ЧМР Віталія Москаленко, вже за місяць усі приватні перевізники установлять GPS-трекери. Із ними вже укладено договори. На 50 % маршрутні автобуси (зі 160, що працюють на лінії, у 85 встановлено обладнання) забезпечені трекерами. За допомогою додатку Dozor city кожен зможе подивитися, коли приїде транспорт. Також можна відслідковувати, чи не запізнюється тролейбус або автобус.
Віталій Москаленко повідомив, що встановлення трекерів затягнулося через коронавірус. Повністю система запрацювала з 2021 року. Трекери встановлює житомирська компанія “Дозор”, яка виграла конкурс.
"Всі можуть бачити транспортну картину, яка відбувається в місті. Однак це лише фундамент для подальших дій. Це дозволяє нам бачити пасажиропотік, це показує, які маршрути завантажені, які ні. Це дозволить вирішувати, яких маршрутів має більше бути, чи зможемо ми впроваджувати електронний квиток тощо", - зауважив Віктор Євпак.
Додаток Dozor city можна завантажити на мобільний телефон - Android або iPhone. За громадським транспортом можна також слідувати на сайті . Сама система підпорядковується управлінню транспорту.
"Крім того, вперше в Черкасах запускається елемент відкритих даних. Це означає, що всі дані з трекерів, за які платять платники податків, вони є згідно з постановою Кабміну відкритими, тому можуть використовуватися іншими підприємствами, програмістами тощо. Це класна європейська практика", - зазначив Віктор Євпак.
Заступник міського голови Павло Валенчук повідомив, що ця система дозволить перевіряти транспорт та оптимізувати його роботу надалі.
Як повідомив директор департаменту ЖКК Олександр Яценко, найближчим часом в Черкасах планують також розробити карту містянина та електронний квиток.
"Ми нарешті вийшли на фінішну пряму по впровадженню електронного квитка. Також ми хочемо впровадити карту містянина. Її можна буде поповнювати через термінали або через банки. До цієї картки в майбутньому можна буде прив'язати соціальні аптеки, обіди школярів тощо", - сказав він.
Крім того, Віктор Євпак анонсував створення офісу цифрової трансформації, який називається Digital Cherkasy.
"Це буде той інструмент, який впроваджуватиме цікаві нові можливості та технології. Він не тільки місто Черкаси буде охоплювати, а й всю Черкащину. Там будуть представники міської ради та ОДА. Є співпраця з Олександром Скічком, який також зацікавлений в тому, щоб ставити трекери й на міжміські та приміські автобуси", - зауважив він. Голова ГО Digital Cherkasy Ярослав Швидкий розповів, що новостворений проект об'єднуватиме всі команди.
"Це дозволить посилити та масштабувати всі проєкти цифрової трансформації в цьому регіоні. Приклад із трекерами доводить, що команда досягла великих результатів - об'єднала комунальний та приватний транспорт. Ми сподіваємося, що наша робота буде результативною", - зауважив він.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter