Реклама
Реклама
04.10.21 10:30

Віталій Войцехівський: "Команда Президента враховує інтереси громад"


Віталій Войцехівський:

 

Реформування системи управління відходами та забезпечення населення питною водою, а ключове – непідвищення рівня тарифів – ці та інші питання стали ключовими під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, яке відбулося в Києві під головуванням Президента України Володимира Зеленського.

Участь у засіданні взяв і голова Золотоніської громади та кандидат в народні депутати по 197 виборчому округу Віталій Войцехівський.

Європейські ціни на газ не вдарять по кишенях українців

Багато уваги учасники засідання приділили підготовці до опалювального сезону, адже цьогоріч у світі спостерігається рекордне зростання ціни на газ.

«Для нашої країни питання тарифів кожного року важливе, але цього року є дуже-дуже непростим і може набути гострого, складного значення», – сказав Президент Володимир Зеленський.

Тому за дорученням Глави держави Кабінет Міністрів, НАК «Нафтогаз України», Асоціація міст України і Палата місцевих влад Конгресу напрацювали Меморандум, згідно з яким до кінця опалювального сезону тарифи на тепло та гарячу воду для населення не зростатимуть.

Ціна газу становитиме 7,4 грн за 1 куб. м для населення та 13,6 грн за 1 куб. м для бюджетних установ.

«Я вважаю, що це велика перемога», – наголосив Президент, зауваживши, що зростання рівня тарифів не буде попри будь-які коливання цін на ринку.

Як проінформував Глава Уряду Денис Шмигаль, в основі підписаного Меморандуму лежить домовленість про те, що місцева влада не підвищуватиме тарифи на теплопостачання та гарячу воду в поточному опалювальному сезоні. Також документ передбачає домовленість про безперебійність постачання газу, щоб населення та заклади соціальної інфраструктури були забезпечені теплом. Місцеві громади одержать фінансову підтримку від держави для безперебійної роботи теплокомуненерго та незмінності тарифів. З боку держави передбачається субвенція неплатоспроможним громадам вже з четвертого кварталу 2021 року. А щоб тарифи не зростали в 2022 році, держава спрямує до місцевих бюджетів надходження від податку з доходів фізичних осіб у розмірі 4%.

Крім того, акциз із пального в розмірі 13,44% у 2022 році залишатиметься у місцевих бюджетах, щоб вони могли підтримати комунальних виробників теплової енергії та забезпечити проходження опалювального сезону.

Як відзначив Віталій Войцехівський, сьогодні вкрай важливо, аби ситуація з цінами на газ у Європі не стала тягарем для українських родин, котрі не зможуть оплатити «рекордні» тарифи. Утім, дуже правильно і те, що враховано й інтереси громад та передбачено відповідні компенсаторні механізми.

Громада Черкащини – серед лідерів у питанні ТПВ

Актуальним для представників громад стало і питання реформування системи управління відходами та забезпечення населення питною водою.

За словами Президента, в Україні сортують лише 4% твердих побутових відходів при переповнених полігонах та нелегальних сміттєвих звалищах.

Уже понад рік точиться дискусія навколо законопроекту про управління відходами і його ухвалення – на часі.

Він спрямований на створення умов для побудови сучасної сміттєпереробної інфраструктури.

Тут варто нагадати, що Золотоніська громада першою на Черкащині знайшла шляхи вирішення проблеми з твердими побутовими відходами.

Голова Золотоніської територіальної громади Віталій Войцехівський підписав Меморандум про співпрацю між Золотоніською міською радою та компанією ТОВ «МС Світовий проект». В результаті цього партнерства буде розроблено техніко-економічне обгрунтування проєкту щодо рекультивації полігону твердих побутових відходів та їхньої переробки.

«Якщо на законодавчому рівні у нас будуть визначені прозорі умови співпраці інвесторів та місцевої влади, громадам буде значно легше просуватися в цьому питанні», - зазначив Віталій Войцехівський.

Ще один важливий законопроєкт, який стосується програми забезпечення громадян питною водою, розробило Міністерство розвитку громад та територій.  У межах цієї програми запланована реалізація понад 1700 інфраструктурних проєктів у регіонах України, зокрема будівництво нових та реконструкція наявних об’єктів водопостачання та водовідведення. Її реалізація потребує 28,5 млрд грн, з яких 16,9 млрд грн – кошти державного бюджету.

«Вистачає проблем з питною водою по всій нашій державі. Тому я думаю, що ми одноразово повинні підготувати ці зміни до бюджету і швидко їх реалізувати», – сказав Президент Володимир Зеленський.

Басейн у Золотоноші – приклад успішної взаємодії центральної та місцевої влади

Виступаючи під час засідання Конгресу, голова Золотоніської громади Віталій Войцехівський запросив Президента Володимира Зеленського на відкриття добудованого критого басейну гімназії ім. С. Скляренка у Золотоноші.

«Кілька місяців тому я просив у Вас допомоги в добудові басейну. Незабаром ми його відкриваємо. Дякую обласній державній адміністрації й усім небайдужим жителям нашої громади. Хочу запросити Вас на відкриття», - звернувся до Президента Віталій Войцехівський.

Зазначимо, що мер Золотоноші ще кілька років тому розпочав активно шукати можливості для будівництва басейну, і в 2016 році з Державного фонду регіонального розвитку було виділене фінансування. Але за браком коштів об’єкт не вдалося завершити. Нині ж завдяки сприянню Президента об’єкт було включено до програми «Велике будівництво» та добудовано.

«Дуже важливо, що Президент та його команда розуміють потреби громад і дослухаються до думки людей. Адже саме ефективна співпраця центральної та місцевої влади – це запорука успішного розвитку кожної громади», - прокоментував Віталій Войцехівський.

*рекламна інформація

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

18 травня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
17:15
У центрі Чигирина невідомий викрав з клумби кущі квітів 
14:17
В'їхав у паркан: у Черкасах в ДТП постраждав водій (ФОТО)
12:45
В Україні набув чинності закон про мобілізацію: що змінилося
11:22
У Черкаській області діятимуть графіки обмеження електроенергії
09:36
Вхід вільний: черкащан запрошують відвідати художній музей 
17 травня 2024
20:00
Цьогорічну виставку старовинних авто у Києві присвятили полеглому черкаському захиснику
19:31
Вічна пам'ять: на Черкащині в останню путь проведуть захисника
18:35
У Черкасах сталася пожежа у металевому гаражі 
17:01
На Черкащині землю водного фонду, вартістю 400 мільйонів, намагалися передати приватному підприємству
16:42
На Уманщині чоловік наловив риби майже на 100 тисяч
16:03
Застряв у мулі: у Золотоноші на річці врятували чоловіка
15:52
У Черкасах на пішохідному переході під колеса авто потрапила жінка
15:29
На Черкащині до природно-заповідного фонду повернули землю вартістю понад 8 мільйонів
14:47
На Черкащині троє утриманців колонії разом із посібницею "на волі" видурювали гроші в інтернеті 
13:39
Невдовзі у деяких черкаських будинках будуть промивати системи опалення 
13:16
На Черкащині громада попрощалися із воїном, який загинув під час бойових дій
12:43
До уваги водіїв: у Черкасах встановили нові дорожні знаки
12:32
На Тальнівщині встановлять меморіальні дошки трьом полеглим захисникам
11:36
У центрі Черкас сталася потрійна ДТП (ФОТО)
11:09
Світла пам'ять: у Черкасах попрощалися із військовим
10:58
У черкаській гімназії зібрали кошти на прожектор для виявлення ворожих безпілотників
10:10
Розпочали підготовку до пляжного сезону: у Черкасах водолази обстежують дно Дніпра (ВІДЕО)