Віталій Войцехівський "Верховна Рада - місце законотворчості, а не піару та демагогії"
Реклама
Редакція Zmi.ck.ua поставила 6 актуальних запитань народному депутату України Віталію Войцехівському.
- Яка сьогодні ситуація у стінах Верховної Ради щодо можливої військової агресії Російської Федерації?
- Сьогодні більшість українців турбує питання безпеки нашої держави не лише у стінах Парламенту, а й за домашніми розмовами на кухні. Бо впродовж останніх місяців відбувається інформаційно-психологічна атака на людей, якої не було з 2014 року. Багато хто запитує: «Що нам робити?» Перш за все, поділяю думку Президента – зберігати спокій і не дозволяти нагнітати паніку. Усі ж неодноразово чули, що Росія веде проти нас гібридну війну і зараз ми стикнулися з одним із компонентів такої війни – інформаційно-психологічний складник, який викликає хаос. Але як ми з вами побачили – план агресора не спрацював! Українці демонструють стійкість і прекрасно розуміють, у чому задум ворога. Спокій громадян допомагає нашим військовим, дипломатам і розвідникам гідно виконувати свою роботу із захисту держави та українців. За фактом безпекова ситуація в нашій державі не змінилася, більшим став тільки ажіотаж навколо таких повідомлень. Тож зараз основне – не дозволити ворогу завоювати наш розум і взяти верх над нашими емоціями. У цьому сьогодні наша головна сила.
- Які речі вас вже приємно вразили у Верховній Раді, а які навпаки - розчарували?
- Вразило приємно те, що серед депутатів сьогодні є молоді люди-законотворці. Вони досконало вивчають законодавчу базу, створюючи постанови та закони, які врешті дозволять з часом вважати Україну потужною в багатьох галузях. Цих молодих парламентарів ви не побачите за трибуною з «піар-виступами». І ось ми дійшли до того, що мене найбільше розчаровує у стінах Парламенту – популізм і демагогія. Деякі колеги, здається, прийшли в Раду, щоб попіаритися і часто те, що вони говорять назагал, відрізняється від того, як вони насправді голосують.
- Опоненти чинної влади неодноразово публічно стверджували, що керівництво фракції "Слуга народу" своїм депутатом роздає так звані конверти, натякаючи на неофіційні кошти за "правильні" голосування. Вам щось подібне у стінах Верховної Ради вже пропонували?
- Наразі про владу чуємо чимало легенд. Але для мене моя репутація важливіша за будь-які конверти.
- Ви депутат по 197 виборчому округу. Чи вдалося "вибити" кошти на ремонт об'єктів на окрузі у 2021 році? Конкретизуйте перелік того, що планується зробити.
Хоча у 2021 році нардепом я був трохи більше місяця, та все ж вдалося залучити на округ 10 мільйонів. За моїм клопотанням кошти отримала Бобрицька громада на капітальний ремонт приміщення КЗ «Литвинецький ліцей», Вознесенська сілька громада на капітальний ремонт спортивного залу Богуславецького НВК, Канівська громада на придбання мікроавтобуса, Золотоніська громада на реконструкцію самоплинного та напірного колекторів водовідведення. На 2022 рік планую допомогти кожній громаді. Прагну, аби всі мешканці округу відчули підтримку від народного депутата незалежно від того як голосували, хто очолює їх громаду. Вже сьогодні маємо кількасот прохань, клопотань майже з кожного населеного пункту. Цільове фінансування відбуватиметься за пріоритетністю.
- Вже у березні плануються вибори голови Золотоніської ОТГ, яку раніше ви очолювали. Яким ви бачите свого наступника на цій посаді? Можливо, можете назвати конкретну кандидатуру на цю посаду, яка зможе ефективно працювати?
Перш за все, це має бути людина з досвідом. Людина, яка володіє спектром вирішення проблемних питань в Золотоніській ОТГ. Це - не теоретик, який буцімто знає, як впровадити зміни і покращити комфортні умови життя в громаді. Це – практик, який предметно, упродовж багатьох років уже опікується питаннями комфорту в громаді, постійно спілкується з людьми. Не секрет, що наша команда покращила рівень Золотоніської громади у багатьох аспектах. Зараз головне – не спиняти розпочатий прогрес, в наш час стабільність в окремо взятій громаді – успіх. Тому бачу майбутнім міським головою людину, яка зможе продовжити розпочатий позитивний рух. Під всі ці визначення підходить кандидатура Олега Масла, першого заступника міського голови, який вже упродовж півроку фактично опікується Золотоніською громадою.
- Коли ви були головою Золотоніської ОТГ - народним депутатом від 197 округу був Олександр Скічком. Потім він очолив ОДА, ви стали народним депутатом. Наскільки ефективною сьогодні є у вас комунікація із очільником області?
- Сьогодні в окрузі, вважаю, є унікальна ситуація. Більшість сільських та міських голів – люди досвідчені, знають всі тонкощі управління громадою. Є колосальна підтримка з обласною державною адміністрацією, адже Олександр Скічко – державник нової генерації. Комунікуємо дуже часто: як офіційне листування, так і телефонне спілкування, але перевагу надаю особистим зустрічам, які для нас не є рідкісним явищем. Я зі свого боку намагаюся посприяти у виділенні коштів не лише для округу, а й для області в цілому.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter