Як черкащанам гарантуватимуть безпечну якість продуктів
Реклама
Закон "Про державний контроль та дотримання законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин" набуває чинності 4 квітня 2018 року. Документ передбачає перевірку виробників без попередження та за новими критеріями.
Про це інформує Громадське ТБ: Черкаси.
Заступник керівника Проекту ЄС "Удосконалення системи контролю безпеки харчових продуктів в Україні" Яна Добідовська пояснює, що кожен виробник чи магазин буде оцінений відповідно до рівня ризику. Так суворіше контролюватимуть компанії з виробництва напівфабрикатів, а підприємців дрібного бізнесу перевірятимуть рідше.
Серед основних способів перевірки будуть інспектування та аудит. При чому останній передбачає попередження про інспекцію за кілька днів.
"Інспектори ходитимуть з актами перевірки. Раніше їх не було. Акт перевірки – це, по суті, перелік питань, кожне з яких містить посилання на нормативно-правовий акт, де є ця вимога. Все це буде у публічному доступі, тож оператор ринку може скачати собі ці чек-листи і сам себе перевіряти", – зазначає Яна Добідовська.
Раніше оператори ринку (виробник, перевізник, магазин) могли підготуватися до перевірки, оскільки їх попереджали за 10 днів. Тепер же виробників продуктів перевірятимуть без попередження. Частота перевірок буде залежати від кількості балів за ступенем ризику. Свою оцінку після перевірки оператори зможуть переглянути на сайті Держпродспоживслужби.
Важливо, що інспектор може поставити тільки ті питання, які є в чек-листі. На думку Яна Добідовської, це значно знизить ризик корупції. Окрім того, усі перевірки фіксуватимуть на відео.
Загалом творці Закону вважають, що він стимулює операторів ринку бути більш сумлінними, а споживач матиме менше ризиків вжити небезпечний продукт.
"Ми сподіваємося, що система контролю запрацює належним чином – оператор ринку буде чітко розуміти, що контроль існує, що він побудований на чітких принципах, які буде знати безпосередньо і сам підприємець. Він також знатиме, що за порушення на нього чекає покарання. Коли кожен оператор ринку знатиме, що до нього прийдуть з перевіркою, то з часом це все-таки впорядкує належне виробництво харчового продукту. Не важливо, чи це буде молокозавод чи ларьок із шаурмою", – додає Яна Добідовська.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter