Реклама
Реклама
12.02.22 12:56

Як працюють черкаські лікарі в умовах збільшення кількості хворих із Covid


Реклама
Як працюють черкаські лікарі в умовах збільшення кількості хворих із Covid

 

Упродовж останньої доби Covid-19 у Черкасах діагностували в 232 жителів із понад тисячу протестованих. 186 хворих на цю недугу нині отримують стаціонарну допомогу в інфекційних та 1-ій міській лікарні. Про те, як триває лікувальний процес та в яких умовах працює персонал «ковідних» відділень, – у матеріалі.

Про це інформує пресслужба Черкаської міської ради.

Заповненість ліжок у медичних закладах Черкас наразі становить 53%, із яких 40 % – це жителі обласного центру.

Як розповідає директорка КНП «Черкаська міська інфекційна лікарня» Світлана Волгіна, щодня в стаціонарних відділеннях приймають від 15 до 20 хворих.

«Для хворих із Covid маємо 80 ліжок в інфекційній лікарні, що по вулиці Самійла Кішки, та ще 150 – в тимчасовому інфекційному стаціонарі, який облаштували на вулиці Олени Теліги, 16/1. – розповідає Світлана Волгіна. – Ще 120 «ковідних» ліжок розгорнули в Першій міській лікарні, де, до всього, передбачена госпіталізація пацієнтів із ковідом, які потребують гемодіалізу, бо поруч є центр «Фрезеніус». Частіше стали хворіти діти, тож збільшили й кількість дитячих ліжок».

Лікувальний процес, наголошують фахівці, проводиться згідно з наказом та вимогами Міністерства охорони здоров’я України.

«У нас працюють 5 лікарів та 11 медсестер. Цілодобово на кожному поверсі – палатний лікар і 2 добових лікарі, які займаються прийомом та випискою пацієнтів. Вони працюють по чотири години в «брудній» зоні, потім ще 4 години – відпочивають, змінюючи один одного, – розповідає медичний директор тимчасового інфекційного стаціонару, що на вулиці Олени Теліги, Олександр Полтавець. – Засобів захисту в нас достатньо. Маємо свою лабораторію, оперативно робимо всі необхідні аналізи. Відтак коригуємо лікування: можливо, людині в даний момент потрібні не антибіотики, а противірусні препарати».

За словами Олександра Полтавця, медсестри інфекційного стаціонару постійно чергують біля хворих, про найменші скарги тут же повідомляють лікареві. Мінімум тричі на добу перевіряють сатурацію й температуру. Усі хворі підключені до централізованої подачі кисню: це маска, під яку через зволожувач подається киснева підтримка для дихання.

«Ми розуміємо людей, у яких рідні знаходяться у важкому стані в стаціонарі, їхні хвилювання, але, водночас, і нам, медикам, надзвичайно важко за день прийняти до 20 пацієнтів, треба ще описати їхні історії хвороби, призначити лікування, контролювати стан здоров’я хворого й постійно відповідати на телефонні дзвінки, – говорить Олександр. – Відвідування хворих у ковідному відділенні заборонено. Є графік прийому передач. Про стан здоров’я пацієнтів можна отримати від чергового лікаря чи постової медсестри після 14.00, коли лікарі виходять із «брудної» зони».

«Я вже другу добу на чергуванні, бо колеги попросили підмінити, – розповідає лікар-терапевт Іван Чечіль, який щойно вийшов перепочити. – Я працював завідувачем денного стаціонару П’ятого центру ПМСД, зараз рятую людей тут. Буває дуже важко, але я звик».

Директорка інфекційної лікарні Світлана Волгіна пояснила деякі нюанси лікування ковіду в нинішніх умовах.

«По-перше, ліки. Спеціальними протиковідними препаратами забезпечуємо пацієнтів за державний кошт, а ті, які потрібні для лікування супутнього захворювання (онкологія, цукровий діабет, серцево-судинні хвороби тощо), – пацієнт має купити вже власним коштом. Якщо людина з діабетом потрапляє до нас у невідкладному стані – на цей випадок маємо запас інсуліну».

За її словами, всі хворі, які перебувають на стаціонарному лікуванні, – отримують харчування.

«Для реанімаційних – протерті супи, для решти – як у лікарняному закладі: основні страви, щоправда, з обмеженням жирів та вуглеводів, адже згідно з медичними меню-картами, лікарняна їжа повинна бути збалансованою і легкозасвоюваною».

Госпіталізують хворих до ковідних відділень каретою екстреної медичної допомоги за попереднім узгодженням з диспетчером «швидкої» чи за показаннями й направленням сімейного лікаря.

«Нині Черкащина перебуває на межі помаранчевої й червоної зони, тож треба дотримуватися імунопрофілактики, правильного харчування та повноцінного сну, вживати вітаміни, і, звісно ж, пам’ятати про соціальну дистанцію та масковий режим в громадських місцях, – радить Світлана Волгіна. – Краще користуватися медичними масками, а не дизайнерського виготовлення».

Упродовж двох тижнів після вакцинації проти Covid, наголошує Світлана Волгіна, краще берегтися і посилити засоби індивідуального захисту: уникати людних місць і носити маски.

«Хочеться, щоб медичним працівникам довіряли й розуміли, що вже 2 роки ми працюємо з величезним навантаженням і робимо все від себе можливе, аби рятувати кожного хворого», – наголошують працівники «ковідних» відділень міста.

Для довідки:

Від початку пандемії у Черкаській міській інфекційній лікарні пролікували 2479 хворих із коронавірусом, у 1-ій лікарні – 815 хворих, у 3-ій лікарні швидкої медичної допомоги – 755 осіб.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

01 травня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
20:02
У Черкасах відкрили меморіальну дошку на честь загиблого медійника
19:04
На Уманщині жінка під виглядом матері-одиначки незаконно отримала майже 200 тисяч
18:38
У Черкасах в одному з районів у водіїв "уточнюють дані"
18:08
На Золотоніщині чоловік наловив риби на понад мільйон гривень
17:01
Майже вісім років був нелегальним мігрантом: у Черкасах виявили іноземця, який незаконно перебував в Україні
16:50
У ЧНУ відбудеться Великодній ярмарок
16:36
Черкаські художниці долучилися долучилися до встановлення світового рекорду зі створення писанок
16:09
На Черкащині рідним загиблих нацгвардійців і захисників передали нагороди від Головнокомандувача ЗСУ
15:34
У Черкасах оновили Стелу Пам’яті, яка присвячена полеглим військовим
15:24
У Черкаському перинатальному центрі одна із породіль народила дев'яту дитину
14:59
Стало відомо, хто може очолити черкаський онкоцентр
14:12
На Звенигородщині встановили пам’ятні дошки на честь загиблих захисників
13:36
У Каневі у містян може з’явитися вода з іржею
12:52
На Черкащині фіксують поширення сказу
12:47
Світла пам'ять: у Черкасах попрощалися з полеглим солдатом
11:40
У Черкасах на винуватця ДТП, який зник з місця події, склали 5 адмінматеріалів
11:13
Деякі черкащани отримають гаряче водопостачання на Великодні свята
10:42
Черкаська СБУ затримала колаборантку, яка збирала матеріали для ворожих пропагандистських ток-шоу
10:20
В Умані прощатимуться із полеглим захисником
09:42
У Черкасах низка будинків тимчасово знеструмлена
09:05
Черкаській спортсменці хлопець освідчився на п'єдесталі
30 квітня 2024
20:13
Черкаський зоопарк один із семи найкращих в Україні